Ashwaganda - korzeń cięty z Indii 50g.

Nowy Ashwaganda - korzeń cięty z Indii 50g. Zobacz większe
8104
OTH
Nowy
Produkt dostępny

8,87 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Ashwagandha, zwana również indyjskim żeń-szeniem, to niezwykła roślina, która może stać się odtrutką na wiele problemów zdrowotnych wywołanych obecnym tempem i stylem życia.

Więcej szczegółów

Surowcem zielarskim jest przede wszystkim korzeń, który można wykorzystywać w postaci wysuszonej rozdrobnionej lub w większych kawałkach. Cała roślina to krzew dorastający do wysokości ok. 150 cm, z owalnymi liśćmi i owocami przypominającymi nieco mniejszą wersję miechunki.

 

W jaki sposób działa ashwaganda?

Już w czasach starożytnych w medycynie ajuedyjskiej stosowana była do wzmocnienia organizmu i sił umysłowych. Dziś podobnie wygląda lista problemów, na które polecana jest ashwagandha. Korzeń ten przede wszystkim:

  • jest znakomitym adaptogenem – co oznacza, że zwiększa on odporność organizmu na różnego rodzaju stres (biologiczny i psychiczny) oraz wspomaga przystosowanie się do nowych warunków;
  • działa łagodnie uspokajająco, pomaga zasnąć
  • poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszając depresje i nerwice
  • działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i antynowotworowo
  • pomaga oczyszczać wątrobę
  • korzystnie wpływa na wytwarzanie hormonów tarczycy oraz reguluje poziom kortyzolu – hormonu stresu
  • dostarcza dużych ilości żelaza

 

Kto powinien ją stosować?

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Waszyngtona wykazały, że korzeń ashwagandhy potrafi zmniejszać stany depresyjne i lęki, a także poprawia zdolność zapamiętywania, która często zmniejsza się pod wpływem tych zaburzeń. Wiele osób stosuje tę roślinę jako profilaktyczne wsparcie i naturalny środek uspokajający w okresie zwiększonego narażenia na stres.

Ponadto, ze względu ma wpływ na wytwarzanie tyroksyny i jej konwersję do aktywnych form w komórkach ciała, ashwagandha jest świetną pomocą dla osób z niedoczynnością tarczycy. Polecana jest również osobom uprawiającym sport, zwłaszcza fitness i ćwiczenia siłowe – wzmacnia bowiem wydolność organizmu, a działanie przeciwzapalne ułatwi regenerację mięśni po intensywnym treningu.

 

Sposób użycia

Wiele ziół trzeba zaparzać lub gotować w ściśle określonych warunkach, ale nie należy do nich Ashwagandha. Korzeń po rozdrobnieniu wystarczy dodać np. do koktajlu, jogurtu, deseru. Można też po prostu spożyć go przed posiłkiem lub przygotować odwar. Zalecane dzienne spożycie do 5-7 g. Roślina nie jest polecana kobietom w ciąży i karmiącym. Należy też być wyczulonym na skutki nadmiaru – jak w wypadku każdego suplementu.
Opis towaru Ashwagandha to roślina o bardzo długiej tradycji, stanowi jedno z najważniejszych ziół w ajurwedzie. Substancje zawarte w korzeniu wpływają główienie na układ nerwowy, uspokajają, poprawiają jakość snu i koncentrację oraz wspierają procesy zapamiętywania.
Stosowanie Zanurzyć w zimnej wodzie, pozostawić najlepiej na całą noc. Rano możemy przyrządzić napar z całej zawartości wody i namoczonego korzenia.Tak przygotowany napój pij raz dziennie. W celu poprawy jakości snu można pić wieczorem przed snem.Nie wskazana dla kobiet w ciąży.
Skład towaru 100% korzeń ashwaganda.
Kraj pochodzenia India
Sposób użycia
  • dodatek do napojów lub potraw
  • napar
Część rośliny korzeń