BIO Bhumyamalaki (Chanca Piedra) Churna 70g Cosmoveda

BIO Bhumyamalaki (Chanca Piedra) Churna 100g Cosmoveda Zobacz większe
839
Cosmoveda
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

40,55 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Silnie oczyszcza i odżywia wątrobę. Do użycia w małych dawkach.

Więcej szczegółów

 
Bhumi Amalaki

inne nazwy - Bahupatra, Bhuiamla, Jaramla, Jangli Amala, Bhuianvalah (Phyllanthus niruri)

(nie mylić z Amalaki, czyli Amlą) to niewielka roślina, której szczególną właściwością jest odtruwanie i odżywianie wątroby. Według starożytnych tekstów indyjskich przedstawiana jest jako przywracająca równowagę i niszcząca wszelkie negatywne, mający zły wpływ na zdrowie czynniki.

 
Detoksykacja wątroby powinna przebiegać powoli, by nie zakłócać naturalnych funkcji organizmu przy jednoczesnym odżywieniu jej regenerujących się komórek.
 
Surowe zioło w bardzo dużych dawkach służyło do badania jego właściwości w zakresie zapalenia wątroby, w tym wirusowego zapalenia typu C i chociaż dały one pozytywe wyniki to należy zachować umiar i wielką ostrożność w stosowaniu nadmiernych dawek preparatu ze względu na możliwe problemy z nerkami, które nie nadążą za procesem detoksykacji i nie mogę przefiltrować krwi zawierającej toksyny uwolnione z wątroby.
 
Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wątroba jest bardzo zanieczyszczona – wtedy należy stosować małą dawkę i pamiętać o zapewnieniu organizmowi zwiększonej ilości płynów.
 
Kurację Bhumi Amalaki należy prowadzić przez dłuższy czas, regularnie zażywając dawkę wskazaną przez lekarza ajurwedyjskiego lub producenta. Lepiej jest także podzielić dzienną dawkę na kilka mniejszych i koniecznie wypijać minimum dwa litry wody podczas kuracji.
 
Wskazuje się również na dobroczynny wpływ preparatu na stany zapalne i swędzenie oraz zmiany skórne – oczyszczenie wątroby i krwi pomaga często zlikwidować te dolegliwości.
 
Podobnie jest w przypadku wrzodów żołądka lub jelit oraz stwardnienia rozsianego – usunięcie toksyn z krwi może w znaczący sposób wspomóc leczenie tych chorób.

 

Sprawdź także inne zioła ajurwedyjskie