Bransoletka z kawałków Malachitu - elastyczna, średnica 0,4 cm

Nowy Obniżka! Bransoletka z kawałków malachitu elastyczna ± 0,4 cm Zobacz większe

8126
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

26,97 zł

29,00 zł -7%

Promocja ważna do: 2022-08-14

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Bransoletka 4 czakry serca, wykonana z drobnych kawałków naturalnych minerałów, lekko szlifowanych, bez ostrych krawędzi. 

Kamień ten związany jest z miłością uniwersalną i ludzką, energią seksualną, potencją i magnetyzmem osobistym.

Więcej szczegółów

Malachit to minerał używany jako kamień szlachetny. Jest to węglan miedzi o wzorze chemicznym Cu2CO3 (OH) 2. Często występuje w naturze razem z pokrewnym azurytem (Cu3 (CO3) 2 (OH) 2). Dekristalstructuur jest jednoskośny i ma zwykle kształt botryoidalny. Nazwa minerału wywodzi się z języka greckiego i nawiązuje do koloru malwy (ślazu).

Malachit był wcześnie traktowany jako kamień szlachetny. W Egipcie były kamee wykonane amulety i przedmioty dekoracyjne. Grecy i Rzymianie znali malachit. Sproszkowany minerał został użyty jako makijaż i jako barwnik do farb.

Twierdzili, że malachit był w stanie chronić dzieci przed czarami i czarami. W starożytności uważano, że może leczyć choroby oczu. W XVI wieku był używany w Europie Środkowej do wspomagania wzrostu dzieci i łagodzenia bólu. 

W Azji znaczne ilości znaleziono w Chinach, Indiach i Oeralinie w Rosji, a także w Australii. Na kontynencie amerykańskim główne zasoby znajdują się w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, głównie w stanie Arizona (w Bisbee znaleziono blok 4,5 tony). Malachieten w Meksyku, Chile i na Kubie są wysokiej jakości.

Najważniejsze i najsłynniejsze historyczne rezerwaty malachitu znajdują się jednak w Afryce. Malachit rozciąga się od prowincji Katanga (Kongo-Kinszasa) do Zambii. Ten malachit uważany jest za najpiękniejszy i najlepszy na świecie. 

Europa posiada tylko niewielkie złoża o małym znaczeniu w Niemczech, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Anglii, Francji.