WAŻNE: W związku z epidemią sklep stacjonarny będzie nieczynny do odwołania, zachęcamy do zakupów drogą internetową.

Szukaj

Filtruj produkty

Marka

Zakres cenowy

0 - 1686 zł

Na stanie

Partners
payment logos: przelewy24, dpd, inpost, paczkomaty, zaufane opinie ceneo

Figurka Ganesha w brązie z Nepalu

Nowy Obniżka! Ganesh bronze made from Nepal. Zobacz większe
5932
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

663,00 zł

780,00 zł -15%

Promocja ważna do: 2020-05-31

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Statuetka Ganesha wytwarzana ręcznie w Nepalu. Misterna, staranna i bardzo drobiazgowa figura pochodzi z roku 2017. Ganesha znamy również jako Ganapati i Vinayaka, jest jednym z najbardziej znanych i najbardziej czczonych bóstw w hinduskim panteonie.

Więcej szczegółów

Stworzył ją artysta zwany „Narendra Lama” z Katmandu, który jest znany z doskonałości opanowania techniki odlewania brązu.

Jego wizerunek odnaleźć możemy się w Indiach, Sri Lance i Nepalu. Hinduskie odłamy religijne czczą go niezależnie od przynależności etnicznej. Nabożeństwo do Ganesha jest szeroko rozpowszechnione i obejmuje zarówno dżinistów jak i buddystów. 

Główne atrybuty Ganesha to charakterystyczna dla niego głowa słonia. Ganesha jest powszechnie szanowany, uosabia pochwałę sztuki i kultury. Traktowany jest jako symbol pomyślności, intelektu i mądrości. Jako bóg pierwotny jest czczony na początku rytuałów i ceremonii indyjskich. Ganesha jest również przywoływany jako patron listów i nauki pisania. Kilka tekstów odnosi się do mitologicznych anegdot związanych z jego narodzinami. Ganesha pojawił się jako odrębne bóstwo w IV i V wieku n.e., w okresie Gupty, chociaż odziedziczył cechy po wedyjskich i pre-wedyjskich prekursorach. Formalnie został włączony do pięciu podstawowych bóstw Smartizmu (wyznanie hinduskie) w IX wieku . Powstały odłam czcicieli zwana Ganapatyą, która zidentyfikowała Ganeśę jako najwyższe bóstwo. Głównymi pismami poświęconymi Ganesha są Ganesha Purana, Mudgala Purana i Ganapati Atharvashirsa. Brahma Purana i Brahmanda Purana to dwa inne encyklopedyczne teksty gatunku puranicznego, które dotyczą Ganesha.impuls.

waga: 4kg

wysokość: 22.5 cm

głębokość: 12 cm

szerokość:  17 cm