Herbatka Nepalska BIO Guduchi z Miętą Sypana 100 g

Guduchi Mint Tea organic, 100 g Zobacz większe
7305
OTH
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

39,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Ajurwedyjska organiczna herbata ziołowa z Himalajów. 

GUDUCHI® z Triphala: to harmonijne połączenie owoców i ziół Ajurwedyjskich: Triphala, Tinospora cordifolia, Tulasi i Imbiru.

Smaczne mieszanki herbat Guduchi przyczyniają się do dobrego samopoczucia dzięki ich wyjątkowym właściwościom.

Więcej szczegółów

GUDUCHI® z miętą:
Mięta znana jest ze swojego odprężającego, odświeżającego i kojącego działania. Specjalna mięta z Nepalu ma bardzo wysoką zawartość olejków eterycznych. Ta aromatyczna herbata GUDUCHI® wspomaga koncentrację; zwiększa pitta i uspokaja Vata i Kapha.

Składniki:

Guduchi * (Tinospora cordifolia) (80%), liście zielonej mięty ** (Mentha spicata) (20%).
* Z certyfikowanej ekologicznej dzikiej kolekcji
** Z certyfikowanych upraw ekologicznych

Przygotowanie / użycie:
1 czubatą łyżeczkę zalać 150 ml wrzącej wody i odstawić na 5 - 10 minut. Następnie przesiej i ciesz się.

Wszystkie herbaty Guduchi są certyfikowane znakiem BIO.

Głównym składnikiem herbaty Guduchi jest roślina Guduchi Tinospora cordifolia – tzw. dzikie pnącze. Jest to jedna z najważniejszych roślin w Ajurwedzie i niezbędna ze względu na jej właściwości regulujące Dosha i pobudzające metabolizm. Tinospora cordifolia i inne zioła są zbierane przez lokalnych zbieraczy w lasach himalajskich z dala od zanieczyszczonych obszarów. Regularne kontrole jakości na przestrzeni lat wykazały, że nie ma zanieczyszczenia mieszanki herbat. Guduchi ma gorzki, ostry smak i wartość ogrzewającą. Jest odpowiednia dla redukcji nadmiaru dosha Pitta. Jednak, podobnie jak Amalaki, ma wpływ równoważący na wszystkich trzy dosze.

Dodatkowo zawarta mieszanka Triphala składa się z poszczególnych roślin:

Amalaki (Amla): oczyszcza i odżywia Pitta Dosha związane z obszarem serca.

Haritaki: oczyszcza i odżywia Vata Dosha związane z okolicą brzucha.

Bibithaki: oczyszcza i odżywia Kapha Dosha związany z okolicą głowy i szyi.

Sposób przygotowania: saszetkę zalać wrzątkiem i trzymać pod przykryciem od 5 do 10 minut.

Producent:
Ashapuri Organic Pvt. Sp. z o.o.
Katmandu, Nepal

___________________________________________________

Więcej o Guduchi:

Sproszkowane pnącza indyjskiej rośliny guduchi w znaczący sposób wspomagają odbudowanie wewnętrznego systemu ochronnego (immunologicznego) organizmu oraz podnoszą odporność na infekcje. Guduchi znaczy „chroniący organizm”, natomiast „amrita oznacza „boski nektar”, którego krople Indra spuścił z niebios, aby wskrzesić poległych w walce wyznawców Indry. Zioło to ma postać pnącza i porasta lasy całych Indii. Za najskuteczniejszą uchodzi odmiana rosnąca na drzewach neem, które – podobnie jak guduchi – charakteryzują się gorzkim smakiem. Guduchi działa na organizm odmładzająco i wzmacniająco. Skutecznie neutralizuje toksyny, zwłaszcza w wątrobie. Guduchi charakteryzuje się unikalnymi właściwościami: pomimo gorzkiego, cierpkiego i ostrego smaku działa rozgrzewająco i ma słodki vipaka (rezultat potrawienny). Gorycz i cierpkość oczyszczają pitta i kapha, gorąca energia spala ama, a słodycz powstająca w trakcie trawienia reguluje vata i działa odżywczo na płyny układu rozrodczego.

Bardzo skutecznie neutralizuje toksyny

W połączeniu z imbirem likwiduje zaburzenia vata, w połączeniu z pieprzem długim likwiduje zaburzenia kapha, a w połączeniu z neem likwiduje zaburzenia pitta.