Kadzidło Dragon's blood Red Sage (Szałwia pokryta żywicą Smocza krew) dł. 10 cm PĘCZEK ok 30g

Kadzidło Dragon's blood (Smocza krew) dł 10 cm PĘCZEK ok 30g Zobacz większe
5927
OTH
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

25,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Dragons Blood Sage zwana też Red Sage to po prostu biała szałwia pokryta żywicą smoczej krwi. Popularnie używany przez współczesnych praktykujących ceremonie uzdrawiania i oczyszczania z negatywnych energii i bytów.

Więcej szczegółów

Krew smoka to naturalna żywica roślinna. Nazwę "krew smoka" zawdzięcza naturalnemu ciemnoczerwonemu kolorowi. Ma mocny, nieco słodki zapach, podobny do wanilii i korzennych przypraw. 

Smocze drzewo palmowe rośnie na bagnach Azji, Afryki i Australii.
Żywicy tej przypisuje się magiczne moce, a jej najważniejszą cechą jest ochrona i oferowanie. Kadzidło na ofiary ołtarzowe i rytuały, chroniące i ożywiające dla wytrwałości. Zmieszany z drzewem sandałowym, cedrem lub labdanum zamienia go w silną mieszankę dla zmysłów.

Element: Ogień
Główny wpływ na: Ciało

Żywica jest uzyskiwana z wielu różnych gatunków drzew tropikalnych, zwanych potocznie smokami. Mogą pochodzić z grup roślin Croton, Pterocarpus, Daemonorops lub Dracaena.

Niektóre z jego zastosowań służą zdrowiu. Obecnie napar z żywicy Smoczej krwi znajduje zastosowanie w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Jest również używana jako barwnik, farba, kadzidło lub do celów duchowych. Krew smoka może zapewnić silną ochronę, a nawet zabić patogeny, takie jak bakterie, grzyby i wirusy.

Żywica nadal jest ważnym składnikiem w niektórych praktykach duchowych t.j. wiccan, hoodoo, voodoo, szamanizm i inne ludowe rytuały magiczne.

Lecznicze działanie i zastosowania wg. literatury:

Smocza krew była używana od tysięcy lat do różnych celów. Żywicy roślinnej dawniej przypisywano wszystkie właściwości lecznicze. Istnieją zapisy o jego stosowaniu przez starożytnych Greków i Rzymian oraz w Indiach, Chinach i na Bliskim Wschodzie. Wierzono, że przyspiesza gojenie się ran, a niektórzy uzdrowiciele używali go do problemów z oddychaniem.

Sposób stosowania: Podpal z jednej strony wiązkę, ułóż na szerokiej podstawce kamiennej lub w muszli, po kilku minutach możesz ugasić susz i wykorzystać go ponownie.

Nie pozostawiaj zapalonego kadzidła bez nadzoru.

Skompletuj zestaw!