Żywica Narda Indyjska Jatamansi Naturalne kadzidło do spalania 100g Song of India

Nowy Żywica Narda Indyjska Jatamansi Naturalne kadzidło do spalania 100g Song of India Zobacz większe
8340
Song of India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

15,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Spikenard (Jattamasi) jest jednym z najlepszych ziół dedykowanych dosha Vata w systemie medycyny ajurwedyjskiej. Służy do równoważenia układu nerwowego i niezrównoważonego umysłu. Stanowi doskonałe wsparcie dla krążenia krwi, pomagając w regulacji pracy serca.

Więcej szczegółów

Spikenard (Nardostachys grandiflora, zwany także nard, nardin i muskroot) to kwitnąca roślina z rodziny waleriany, która rośnie w Himalajach Tybetu, Indii i Nepalu.

Jatamansi działa jak tonik mózgowy i pomaga poprawić pamięć i funkcje mózgu, zapobiegając uszkodzeniom komórek dzięki właściwościom przeciwutleniającym. Uspokaja również mózg i pomaga poradzić sobie z lękiem i bezsennością. 

Niepokój jest głównie spowodowany brakiem równowagi Vata. Jatamansi pomaga złagodzić objawy niepokoju. Wynika to z jego właściwości równoważenia Tridosha i unikalnego efektu Medhya (poprawy inteligencji)

Wiadomo, że użycie nardu jest bardzo stare, z jednej strony dlatego, że jest on integralną częścią indyjskiej tradycji ajurwedyjskiej, a z drugiej dlatego, że rozważano go w starożytnym Egipcie, na Bliskim Wschodzie i w Starożytnym Rzymie jako luksusowy zapach.

Wiele starożytnych tekstów uważa nard za produkt o dużej wartości, zarówno pieniężnej, jak i duchowej. Był używany w wielu obrzędach religijnych.

Żywice pozyskiwane są z kory drzew w ich naturalnej postaci. Jest spalany na węglu drzewnym w celu podniesienia aromatu, rytuału i modlitwy. Oczyszcza powietrze i tworzy relaksującą, spokojną atmosferę.

Sposób użycia: Rozpocznij od dodania bardzo małej ilości żywicy bezpośrednio do sita lub węgla drzewnego. Trzymaj poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Tylko w celu spalania. Nie do spożycia wewnętrznego.

Sposób stosowania żywicy:

  • jako kadzidło i spalić na węglu drzewnym, w celu pobłogosławienia i uświęcenia swojego domu. Użyta podczas medytacji pozwala pogłębić stan medytacji.
  • Dodaj go do saszetki i powieś w swojej szafie, aby mieć pewność, że zawsze będziesz mieć wszystkiego wszystkiego lub dodaj do amuletu, aby przyciągnąć miłość, pokój, radość i szczęście.

Żywica musi zostać podgrzana w celu uwolnienia zapachu, co tradycyjnie osiąga się poprzez umieszczenie kilku ziaren na rozgrzanej tabletce z węgla drzewnego. Kadzidło jest używane z różnych powodów, w tym: ogólnego zapachu dla relaksu, do pracy rytualnej związanej z pogańskimi systemami wierzeń.

Przykładowy sposób spalania żywicy widoczny jest poniżej na zdjęciu.

Kadzielnica i węgiel trybularzowy dostępny jest w innej naszej ofercie w kategorii -> kliknij na <Akcesoria> lub wybierz <Kominki>

Pozostałe żywice i drewienka do palenia kliknij <TUTAJ>

* zdjęcie jest wyłącznie poglądowe i nie stanowi przedmiotu oferty

* * zdjęcie przedstawia przykładowy sposób stosowania żywicy i nie stanowi przedmiotu oferty

Kadzidło pakowane w worek foliowy.