Ajurwedyjski kociołek do masażu olejem Shirodhara wykonany z prawdziwej miedzi ok. 16 x 11 cm

7836
India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

340,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Naczynie pozwala zgodnie z tradycją Ajurwedy nakładanie stałego strumienia ciepłego oleju na czoło podczas masażu regeneracyjnego i terapeutycznego Shirodhara.

Więcej szczegółów

Ten ręcznie robione bojler pochodzi z Jodhpur w Indiach i są używane tam w zabiegach ajurwedyjskich np. masaż Shirodhara i Abhyanga tam, gdzie olej wypływa przez bardzo mały otwór naczynia prosto na ciało. Masażysta stosuje olejek do masażu i technik refleksologicznych skóry głowy, twarzy i szyi na ciele. 

Słowo shirodhara oznacza shiro (głowa) i dhara (przepływ). Shirodhara jest czasami określana jako terapia trzeciego oka lub indyjski masaż głowy.

Pochodząca z Indii Shirodhara jest ajurwedyjską techniką leczniczą, która polega na delikatnym masażu głowy i kapaniu powolnym strumieniem ciepłego oleju na czoło, szczególnie w połączeniu z czakrą trzeciego oka lub anja. Proces jest delikatny, a jego aplikacja uważna. 

Masaż dla osoby o typie vata powinien być sporządzony z użyciem olejków: migdałowych, sezamowych, oliwy z oliwek, olejku z drzewa sandałowego.

Typ vata charakteryzuje np. suchość skóry, energiczność, ruchliwość, szczupła sylwetka i nieduża ilość tkanki mięśniowej, a także słabszy układ nerwowy i trawienny, skłonność do depresji, lęków, zaparć i zaburzenia odporności. Olejek sezamowy znany jest ze swoich właściwości rozgrzewających i jest korzystny dla każdego, kto identyfikuje się z typem vahta dosha

Natomiast olej słonecznikowy jest środkiem chłodzącym i dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto identyfikuje się z typem pitta dosha. Osobom o typie pitta poleca się bardziej intensywny od wyżej wymienionego masaż, najlepiej wykonywany przez masażystę przy wykorzystaniu np. takich olejów jak olej sezamowy z dodatkiem ziół, czy ghi. Olej kokosowy również chłodzi, ale można go uznać za zbyt chłodny i najlepiej stosować go tylko w okresie letnim lub gorącym sezonie. Typ pitta wyróżnia się średnią budową ciała i większą muskularnością od typu vata, a ponadto stanowczością, ambitnością, wybuchowością oraz skłonnością do problemów skórnych.

Typ kapha występuje natomiast u osób mających ciężką budowę ciała, ze skłonnością do tycia, tworzenia się opuchlizn i cellulitu oraz prowadzących spokojny tryb życia. Najlepszy będzie mocny, energiczny masaż ajurwedyjski, „pod włos”, przy użyciu takich olejów jak np. sezamowy, rzepakowy, musztardowy i olej z jojoby. 

Mieszanka dla Tridosha składa się z pięciu ajurwedyjskich ziół (ashwagandha, shatavari, bhringaraj, jarmułka i brahmi), które mogą zostać zmieszane z olejem sezamowym i słonecznikowym.

Ze wszystkich tridoshas masaż głowy Shirodhara przyniesie największe korzyści osobom, które identyfikują się z vatha i pitta.

Nierównowaga Vatha dosha obejmuje uczucie strachu, niepokój, poczucie niepewności i kłopotliwą paplaninę małpiego umysłu.

Nierównowaga Pitta - Nierównowaga dozy pitta obejmuje zewnętrzną wściekłość lub wewnętrzne zamieszanie, łatwą frustrację, drażliwość i zaburzenia oceny.

Korzyści płynące ze stosowania masażu głowy Shirodhara:

 • Otwiera trzecie oko, promując intuicję
 • Zwiększone krążenie krwi w mózgu
 • zapewnia ogólny relaks
 • Odżywia suchą skórę oraz łamliwe lub przerzedzone włosy
 • daje niższe ciśnienie krwi
 • Daje jasność umysłu, wyciszając umysłową gonitwę myśli
 • wyzwala intuicję
 • Usuwa toksyny
 • niweluje Strach lub niepokój
 • Zmęczenie lub letargiczne zachowanie
 • zastępuje leki przeciwbólowe, dobry dla chronicznego bólu głowy, migreny i bólu zatok
 • Niestrawność
 • Bezsenność
 • PTSD (zespół stresu pourazowego)
 • Zmęczenie oczu

Sposób użycia:

Kociołek umożliwia korzystanie z masażu w zaciszu domowym bez konieczności umawiania masażu w gabinecie.

Wlej ciepły olej do środka. Połóż się wygodnie. Zabezpiecz poduszkę folią przed ubrudzeniem. Poproś o pomoc osobę, która potrzyma naczynie przez min. 15 minut lub umieść je bezpiecznie na uchwycie nad głową tak, aby strumień olejku wpadał na Twoje czoło.

WYMIARY

16 cm długosci x 11 cm średnicy