Szukaj

Misy tybetańskie, gongi, dzwonki i cymbałki

Partners
payment logos: przelewy24, dpd, inpost, paczkomaty, zaufane opinie ceneo

Zestaw Gong Chao średnica 40 cm (Chau Tam Tam) + Pałeczka

7230
OTH
Nowy
Produkt dostępny

580,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Chao Gong jest najbardziej znanym z tradycyjnych chińskich instrumentów perkusyjnych. Wielu mieszkańców Zachodu bardzo ceni sobie chiński Chao gong.

Cena obejmuje gong i specjalną pałkę dedykowaną do rozmiaru gongu.

Więcej szczegółów

Gong Chao jest wykonany z miedzi elektrolitycznej i cyny. Jest prawie płaski, z wyjątkiem obręczy, która jest wywinięta, tworząc płytki cylinder. Można zawiesić go dekoracyjnie na ścianie na wbudowanym w gong wężle.

Punkt środkowy i obrzeża gongu Chao są pokryte z obu stron czarnym tlenkiem miedzi, który tworzy się podczas produkcji gongu. Reszta gongu jest polerowana w celu usunięcia tej powłoki. Gongi Chao mogą mieć rozmiar od 18 do 200 cm. średnicy.

Ten Chau Gong ze stopu brązu tworzy pełne głębokich i ciełych tonów wznoszące się coraz dobitniej crescendo.

Uwaga: te gongi mogą mieć małe wypukłe "pęcherzyki" na swojej powierzchni, nie można tego w 100% uniknąć w przypadku gongów ręcznie robionych. Jest to normalne zjawisko, nie jest to dziura ani wgniecenie, jest to bąbelek stopionej miedzi i nie wpływa na dźwięk ani na żywotność gongu.

Średnica 40cm

Waga 2,20 kg

Zestaw obejmuje: gong i pałeczkę.

Pałeczka pasująca do tego gongu stanowiąca zestaw znajduje się tutaj: https://www.magiczne-indie.pl/akcesoria-palki-i-puduszki-do-mis/7140-paleczka-do-mis-grajacych-tybetanskich-dlugosc-32-kulka-6x45-cm-180g.html

------------------------------------------------------------------

Najwcześniejszy gong Chao pochodzi z grobowca odkrytego na stanowisku Guixian w Autonomicznym Regionie Guangxi Zhuang w Chinach. Pochodzi z wczesnej zachodniej dynastii Han, która słyneła z bardzo intensywnego i duchowego bębnienia podczas rytuałów i spotkań plemiennych.

Tradycyjnie gongi Chao były używane, aby oczyścić drogę dla ważnych urzędników i procesji, podobnie jak dzisiejsza syrena policyjna. Czasami liczba uderzeń w gong służyła do określenia starszeństwa urzędnika. W ten sposób dwaj urzędnicy spotykający się nieoczekiwanie na drodze wiedzieliby przed spotkaniem, który z nich powinien pokłonić się drugiemu.