Ekstrakt z Brahmi Bacopa monnieri BDIH 60 wegetariańskich kapsułek (35 8 g) Nimi Ayurveda

Obniżka! Ekstrakt z Brahmi, 60 wegetariańskich kapsułek (35,8 g) Zobacz większe
6290
Nimi
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

82,77 zł

89,00 zł -7%

Promocja ważna do: 2022-08-14

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Brahmi to suplement diety dla wszystkich, którzy muszą dużo pracować głową: ludzi pracy, studentów i naukowców w każdym wieku. Brahmi redukuje nadmiar Vata- i Kapha -Dosha, utrzymując zarówno równowagę dla Pitta-Dosha.

Więcej szczegółów

Wysoko oczyszczona, przebadana laboratoryjnie jakość, potwierdzona znakiem jakości BDIH „kontrolowane badanie metali ciężkich”.

Charaka Samhita, jedno z podstawowych starożytnych pism Ajurwedy, łączy Brahmiego z wieloma pozytywnymi właściwościami.

Brahmi, synonim inteligencji i wiedzy, jest uważane przez świętych za boskie zioło, wykorzystywane jako środek wzmacniający mózg oraz w celu zwiększenia rozwoju pamięci, uczenia się i koncentracji.

Brahmi (Bacopa monnieri) - bujna roślina z małymi zielonymi liśćmi i białymi kwiatami, która rośnie na obszarach mokrych i bagiennych. W diecie ajurwedyjskiej używa się korzenia, łodyg oraz liści.

Brahmi występuje w stanie naturalnym w Indiach oraz w tropikalnych i subtropikalnych strefach Azji, Australii, Afryki i Ameryki (tereny podmokłe).

Bacopa monnieri jest klasycznym ziołem działającym na mózg i nerwy obwodowe i zaliczana jest do ziół kategorii Brahmi, które poprawiają zarówno psychikę, jak i funkcjonowanie mózgu zwiększając jego możliwości intelektualne. 

Bacopa polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowyBacopa uważana jest za najważniejszy preparat ziołowy mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa olbrzymią rolę w terapii degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku.

Wiele badań wykazało, że Bacopa polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działania zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć a zwalniają się procesy starzenia. 

Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że Brahmi jest wyjątkowo użyteczna pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresu.

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie. 

Brahmi pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość. Brahmi jest idealna dla studentów i pracowników, którzy mają powyższe problemy. 

Jako środek działający na układ nerwowy Brahmi jest stosowana także w terapii wylewów do mózgu, nerwowych załamań, przemęczenia oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi.

Dla kogo jest przeznaczona?

- dla osób chcących poprawić koncentrację, pamięć i czujność

- dla osób, które doświadczają zmęczenia psychicznego

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie.

Zawiera 60 mg bakozydów na 400 mg ekstraktu, co odpowiada 15%.

Zawartość:
60 czystych kapsułek wegetariańskich o łącznej masie 35,8 g.

Składniki:


Ekstrakt z Brahmi (Bacopa monnieri).

Substancje pomocnicze w przetwarzaniu:
Materiał kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza (roślinna). Wypełnienie: skrobia (skrobia bezglutenowa), talk.

Przygotowanie / użycie:
1 kapsułka raz dziennie. Dzienne spożycie zawiera 400 mg ekstraktu ziołowego.

Przechowywanie i użytkowanie:
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, nie przechowywać w lodówce. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Pochodzenie:
Rolnictwo spoza UE (Indie)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: