Skrobaczka z czystej miedzi do oczyszczania języka Miedziana Cosmoveda

Oczyszczająca skrobaczka do języka Copper Cosmoveda Zobacz większe
4249
Cosmoveda
Nowy
Produkt dostępny

29,77 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Ajurwedyjska higiena jamy ustnej. 

Po nocy u wielu osób rano pojawia się nalot na języku, który należy usuwać, aby bakterie nie wróciły z powrotem do organizmu.

Więcej szczegółów

Przed tysiącami lat w ajurwedyjskiej księdze "Charak Samhita" napisano: "złogi na języku wpływają na nasz oddech, tak więc język powinien być regularnie czyszczony".

Skrobaczka ściąga wraz z nalotem języka bakterie i toksyny, które nie powinny wracać z powrotem do organizmu.

Czyszczenie języka może mieć pozytywny wpływ na nieświeży oddech, choroby przyzębia i próchnicę - i mówią o tym nie tylko starożytne teksty ajurwedy. Nawet zachodni dentyści już dawno odkryli korzyści i coraz częściej zalecają stosowanie skrobaczki do języka.

Skrobaczka do języka wykonana z czystej miedzi, która w tradycji ajurwedy jest wysoko ceniona ze względu na swoje szczególne właściwości.

Jest wyjątkowo stabilna. Dodatkowe uchwyty zapewniają tej miedzianej skrobaczce przyjemny komfort podczas codziennego czyszczenia języka, a także atrakcyjny wygląd optyczny.

Sposób stosowania: 

Przed pierwszym użyciem wyczyść gorącą wodą.

Umyj zęby pastą do zębów lub proszkiem ajurwedyjskim. Język skrobaka poprowadź z tyłu do przodu 2-3 razy nad językiem. Następnie umyj skrobaczkę pod bieżącą wodą.


Chwyć miedzianą skrobaczkę obiema rękami za końce i przymocuj zakrzywioną część tak bardzo, jak to możliwe, z powrotem do języka. Pociągnij delikatnie język do przodu, tak aby toksyny pozostały na skrobaczce do języka. Powtórz 3 - 4 razy, następnie dokładnie wypłucz usta i wyczyść skrobak do języka.

Uwagi dotyczące miedzi i czyszczenia:
Miedziana skrobaczka do języka jest wykonana w 100% z miedzi (żadnych innych metali). Miedź może utleniać się w sposób naturalny w powietrzu, zwłaszcza w kontakcie z wilgocią lub wodą. Dzięki temu naturalnemu utlenianiu miedź może zmienić kolor z ciemnego na czarny, a po dłuższym czasie może pojawić się nawet zielona rdza miedzi - są to nieszkodliwe, naturalne procesy. Do czyszczenia miedzianej skrobaczki do języka zalecamy regularne jej mycie w gorącej wodzie, a następnie użycie odrobiny cytryny do usunięcia wszelkich pozostałych ciemnych plam - w ten sposób miedziana skrobaczka zawsze pozostanie czysta i lśniąca.

Uwagi: Z ajurwedyjskiego punktu widzenia w celu poprawy stanu higieny jamy ustnej polecane jest płukanie olejem sezamowym.

Polecamy także odświeżający olej do pielęgnacji ust z lini COSMOVEDA z miętą, kardamonem i goździkami.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: