Olejek eteryczny Drzewo Cedrowe, Cedr Himalajski (Cedrus deodora) 10 ml Song of India

Olejek eteryczny - Cedrowy, Cedr Himalajski (Cedrus deodora), 10 ml. Song of India Zobacz większe
6638
Song of India
Nowy
Produkt dostępny

25,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Aromatycznie bogaty, drzewny aromat olejku z drzewa cedrowego. Mówi się, że olejek eteryczny Cedarwood działa jak afrodyzjak. Stanowi również uzupełnienie męskich mieszanek, jest on szczególnie przyjemny w miesiącach jesienno-zimowych.

Więcej szczegółów

Malownicze drzewa w ojczyźnie - w zachodnich Himalajach, dorastające do 50 m wysokości.

Olejek odpowiedni do rytuałów oczyszczających, takich jak eliminacja negatywnych energii, które mogą blokować naturalny przepływ energii w przestrzeni życiowej lub aurę osoby. 

Popularny wśród Indian; Mówi się, że ujednolica elementy, wzmacnia harmonijny zmysłowy nastrój i przynosi szczęście. Rytuały aromaterapeutyczne z użyciem zapachu drewna cedrowego wzmocniąją rdzeń duszy, a połączenie z Matką Ziemią zostanie przywrócone.

Mówi się, że olejek cedrowy jest jednym z pierwszych surowych olejków eterycznych, które zostały wyekstrahowane, i był jednym z olejków używanych przez Egipcjan do duchowego balsamowania.

Charakteryzującą cechą tego olejku eterycznego jest balsamiczny zapach.

Olejek cedrowy opisywany był już w najstarszych dokumentach, szczególnie w egipskich, używany jako środek do balsamowania mumii. Jest on również wymieniany wśród pachnideł w poemacie o Gilgameuszu, a także w najstarszych dokumentach medycznych. W obecnych czasach w medycynie ludowej jest on stosowany do leczenie wszelkich dolegliwości skórnych. Olejek cedrowy jest silnym antyseptykiem, również przy infekcjach wirusowych. W związku z tym jest on stosowany podczas przeziębień, kaszlu a także katarze.

Działa antyseptycznie i przeciwbólowo przy dolegliwościach związanych z reumatyzmem i artretyzmie. Ten olejek eteryczny posiada również działanie moczopędne, co z własnościami bakteriobójczymi daje idealne efekty podczas leczenia zapalenia pęcherza moczowego. Znajduje on również zastosowanie z mieszankach przeciwtrądzikowych oraz infekcjach skóry. Dodatkowo wykazuje działanie lecznicze przy łojotoku, łupieżu, przetłuszczaniu skóry głowy i włosów.

Olejek Cedrowy skutecznie oczyszcza i odświeża tłustą cerę. Łagodzi egzemy, trądzik oraz łupież łojotokowy. Wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów.

W aromaterapii stosowany w leczeniu stanów zapalnych dróg oddechowych. Łagodzi katar, kaszel, zapalenie oskrzeli oraz chrypkę.

Działa stabilizująco na psychikę. Pomaga przezwyciężyć poczucie słabości i niemocy. Dodaje wiary w siebie.

- działa kojąco i uspokajająco, i mówi się, że pomaga zwalczać negatywne emocje

- doskonały do medytacji

Olejek Eteryczny Cedarwood pachnie drzewnie i słodko. Pachnie nieco ostrzej niż olej cedrowy z Virginian. 

Zastosowania olejku cedrowego 
Trądzik
Artretyzm
Zapalenie oskrzeli
Kaszel
Zapalenie pęcherza
Łupież
Zapalenie skóry

Główne składniki

B-Himachalene
a-Himachalene
(E) -a-Atlantone
Gamma-Himachalene
Deodaron
(E) -Gamma-Atlantone
Himachalol, Isocedranol

Wyprodukowano w Indiach