Olejek eteryczny Kajeputowy (Melaleuca cajuputi) Pomocny w Covid 10 ml Song of India

6639
Song of India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

39,90 zł

Dodaj do listy życzeń

To drzewo z Australii i Azji Południowo-Wschodniej (Melaleuca quinquenervia synonim M. leucadendron) z rodziny mirtowatych (Myrtaceae), które daje mocny olejek leczniczy o działaniu antybakteryjnym.

Więcej szczegółów

Nazwa zwyczajowa:  Białe drewno, białe drzewo herbaciane

Melaleuca cajuputi to jeden z setek gatunków z rodzaju Melaleuca (rodzina Myrtaceae), który jest powszechnie uprawiany w Wietnamie, Indonezji i Tajlandii.

Melaleuca cajuputi jest stosowane również jako drewno opałowe i w budownictwie. Drewno jest wykorzystywane do produkcji masy celulozowej i papieru, włókien i płyt wiórowych. Może wytwarzać kwalifikowany węgiel drzewny. A jej kwiaty przyciągają pszczoły miodne. 

W szczególności olejek eteryczny Melaleuca cajuputi jest szeroko stosowany w medycynie naturalnej.

Tradycyjnie olej z kajeptu jest dalej stosowany w ziołowych produktach leczniczych w celu łagodzenia objawów kaszlu, przeziębienia, jako środek przeczyszczający, łagodzącym skurcze mięśni i uspokajający.

Wiele badań farmakologicznych wykazało, że głównymi składnikami olejku eterycznego Melaleuca cajuputi są 1,8-cineol i α-terpineol, które mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze.

Ponadto pojawiły się również doniesienia o właściwościach przeciwwirusowych olejku eterycznego z gatunku Melaleuca. Przegląd literatury wskazał, że olej z kajeptu może być obiecującym lekiem w zapobieganiu zakażeniu SARS ‐ Covid ‐ 2.

Faktem jest, że olejek eteryczny z kajeptu ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwutleniające. 

Według niektórych środków ludowych ludzie używają olejku z kajeptu, aby zwiększyć odporność, hamować niektóre bakterie i wirusy, odświeżają powietrze w pomieszczeniu, co jest przydatne do zapewnienia opieki poporodowej kobietom i noworodkom. 

Zastosowanie:

  • do kąpieli 
  • jako perfumy do ciała
  • do aromaterapii
  • do ulubionego olejku do masażu

Zawartość buteleczki 10ml.