Olejek eteryczny Szałwia muszkatołowa (Clary Sage Salvia Sclarea) 10 ml Song of India

Olejek eteryczny - Szałwia muszkatołowa (Clary Sage, Salvia Sclarea), 10 ml. Song of India Zobacz większe
6644
Song of India
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

25,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej ma szerokie zastosowanie zarówno dla umysłu, zdrowia i cery.

Równoważy układ hormonalny, polepsza stan cery problematycznej i ułatwia pozbycie się toksyn z głębszych wartw skóry podczas masażu tym olejkiem.

Więcej szczegółów

Skąd pochodzi olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej?

Wysokość rośliny wynosi od 40 do 100 cm, a roślina pochodzi z Europy i Azji Zachodniej.

Posiada długą historię jako zioło lecznicze, olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej jest uważany przez wielu za jeden z najbardziej przydatnych składników w aromaterapii. 

Pochodzący z południowej Europy olejek z szałwii muszkatołowej pochodzi z grubego dwuletniego zioła, które może osiągać nawet 1 metr wysokości. Ma duże liście i drobne, niebiesko-białe kwiaty.

W średniowieczu olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej był znany jako „Oko Chrystusa” i był uważany za magiczną, leczniczą kurację. Historycznie rzecz biorąc, nasiona rośliny szałwii muszkatołowej były znane ze swojej zdolności do poprawiania zdrowia oczu i wzroku.

Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej jest pozyskiwany w procesie destylacji z parą wodną przy użyciu kwitnących wierzchołków i liści.

Korzyści ze stosowania olejku eterycznego z szałwii muszkatołowej:

1. Depresja

Olejek eteryczny z szałwii Clary jest często stosowany w walce z depresją dzięki swojej zdolności do wywoływania uczucia radości, pewności siebie i szczęścia.

W rzeczywistości spośród wszystkich olejków eterycznych stwierdzono, że olejek z szałwii muszkatołowej ma najsilniejsze działanie przeciwstresowe.

2. Przeciwskurczowe działanie

Według dr Couic Marinier „jedna z najważniejszych zalet olejku eterycznego Clary Sage jest związana z jego właściwościami przeciwskurczowymi”.

Olejek Eteryczny Clary Sage może leczyć skurcze całego ciała, a nawet drgawki. Działa zarówno uspokajająco, jak i rozluźnia impulsy nerwowe.

3. Antybakteryjne działanie

Dzięki swojej zdolności do zwalczania wszystkich szczepów bakterii, Olejek Eteryczny z Szałwii Clary zarówno hamuje infekcje, jak i leczy niepokój.

4. Działa przeciwzapalnie

Badania wykazały, że olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej ma znaczące działanie przeciwzapalne. Olejek z szałwii muszkatołowej reguluje wydzielanie sebum, zmniejszając prawdopodobieństwo wyprysków, trądziku i przetłuszczania się skóry. 

Olejek Eteryczny Clary Sage zawiera ester zwany octanem linalilu. Zasadniczo ten silny związek zmniejsza stan zapalny skóry, leczy naskórek i koi skórę.

Niezależnie od tego, czy chodzi o układ oddechowy, stawy, mięśnie czy jelita, olejek z szałwii muszkatołowej łagodzi i zmniejsza obrzęki, zapewniając naturalną ulgę w bólu i długotrwałe korzyści.

5. Obniż ciśnienie krwi

Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej może obniżać ciśnienie krwi dzięki zdolności rozluźniania żył i tętnic.

Poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych pozwala na zwiększenie krążenia i dotlenienia mięśni i narządów. Ryzyko zawału serca, udaru i miażdżycy jest zatem znacznie zmniejszone.

6. Pobudza limfę

Dzięki właściwościom pobudzającym, które pobudzają krążenie, olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej jest idealnym elementem do detoksykacji i drenażu skóry, aby uzyskać odmłodzoną cerę.

Nagromadzenie toksyn w organizmie może objawiać się wypryskami, obrzękami, a nawet pigmentacją. Stosowanie olejku z szałwii muszkatołowej do stymulacji procesów limfatycznych pomoże wypłukać te szkodliwe nagromadzone substancje.

7. Równowaga hormonalna

Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej jest znany ze swojej zdolności do równoważenia hormonów. Może to pomóc w zapewnieniu, że w naskórku zostanie wyprodukowana odpowiednia ilość oleju, aby Twoja cera była optymalnie odżywiona.

Zastosowanie:

  • do kąpieli 
  • jako perfumy do ciała
  • do aromaterapii
  • do ulubionego olejku do masażu

Zawartość buteleczki 10ml.

Uwaga! Nie stosować bezpośrednio na skórę. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane i dlatego należy je zawsze mieszać z olejem bazowym lub kremem.