Olejek gożdzikowy 20ml NIHARTI

NIHARTI CLOVE OIL 20ml Zobacz większe
5979
NIHARTHI
Nowy
Produkt dostępny

19,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Olej jest stosowany w leczeniu różnych chorób, w tym bólu zęba, niestrawności, kaszlu, astmy, bólu głowy, stresu i zanieczyszczeń krwi.

Więcej szczegółów

Goździk jest małym wiecznie zielonym krzewem o gładkiej korze, błyszczących liściach i cylindrycznych kwiatach, które tworzą się w grona. Najbardziej znany jako aromatyczna przyprawa, olej ekstrahowany z liści i suszone pąki kwiatowe goździków mają renomowane zastosowania lecznicze.

Olejek goździkowy Niharti pozyskiwany jest z najlepszej jakości goździków. Korzyści zdrowotne wynikające z olejku goździkowego można przypisać jego właściwościom przeciwdrobnoustrojowym, przeciwgrzybiczym, antyseptycznym, przeciwwirusowym, afrodyzjakowym i stymulującym.

Najważniejszym i najczęstszym zastosowaniem olejku goździkowego jest profilaktyka dentystyczna. Kilka past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej i leków do pielęgnacji jamy ustnej zawiera olejek goździkowy jako podstawowy składnik aktywny o właścicowściach przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Działa pobudzająco na umysł i usuwa zmęczenie i zmęczenie psychiczne. Po spożyciu w odpowiednich ilościach odświeża umysł i stymuluje funkcjonowanie mózgu. Wywołuje również sen i jest pomocny dla pacjentów cierpiących na bezsenność. Jest także przydatny w leczeniu zaburzeń nerwowych, takich jak utrata pamięci, depresja i lęk. Olejek goździkowy po zmieszaniu z solą i nałożeniu na czoło daje efekt chłodzenia i pomaga złagodzić bóle głowy. Olejek goździkowy zawiera wiele flawonoidów, które działają przeciwzapalnie.

Po zastosowaniu miejscowym na skronie lub szyję, przeciwzapalne właściwości złagodzą stany zapalne lub napięcia, które tak często powodują bóle głowy. Z tego samego powodu olejek goździkowy jest stosowany jako środek przeciwbólowy na inne części ciała, takie jak stawy i przepracowane mięśnie, w celu złagodzenia bólu i stanów zapalnych.

Pomoc trawienna - goździki mają korzystne właściwości, które pomagają rozluźnić wyściółkę mięśni gładkich w przewodzie pokarmowym. Stosowany jako olej może pomóc w powstrzymaniu problemów trawiennych, takich jak nudności i wymioty. Produkt do pielęgnacji skóry - gdy stosuje się go miejscowo, pąki goździków mogą pomóc rozwiązać problemy skórne, takie jak brodawki, trądzik, zwiotczenie skóry i zmarszczki.

Środek wykrztuśny - olejek goździkowy stosuje się również w celu łagodzenia problemów z oddychaniem, takich jak kaszel, przeziębienia, zapalenie zatok, astma i gruźlica. Mówi się, że przeżuwanie ząbków goździków pomaga w bólach gardła. Antyseptyczny - jest stosowany miejscowo, aby pomóc w zwalczaniu infekcji grzybiczych, ran i skaleczeń. Jest to również powszechne leczenie stopy sportowca.

Składnik perfum - olejek pączkowy o silnym i niepowtarzalnym zapachu stosowany jest w perfumach goździkowych, różanych i wiciokrzewu. 

Składniki

60–90% eugenolu, eugenolu acetylowego, kariofilenu i innych mniejszych składników.

Przygotowanie i użycie

Nałóż olejek goździkowy bezpośrednio na bolesny ząb lub połóż go na waciku i umieść go obok zęba. Ale nie połykaj olejku goździkowego, ponieważ może być niebezpieczny w dużych dawkach.

Ostrzeżenie

Spożycie nierozcieńczonego olejku goździkowego może powodować wymioty, ból gardła, drgawki, trudności w oddychaniu oraz niewydolność nerek lub wątroby

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: