Olejek z Mięty Pieprzowej PEPPERMINT OIL 20ml NIHARTI

NIHARTI PEPPERMINT OIL 20ml Zobacz większe
5981
NIHARTHI
Nowy
Produkt dostępny

24,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe olejek miętowy może być również stosowany jako rozpuszczalnik czyszczący oraz do dezynfekcji pozostawiając świeży zapach. Nie tylko dezynfekuje powierzchnie, ale działa jako skuteczny środek odstraszający owady.

 

Więcej szczegółów

Główne właściwości olejku z mięty pieprzowej:

  • Aktywny składnik olejku to mentol - znany jako środek przeciwbólowy i dlatego jest korzystny w zmniejszaniu bólu, takiego jak bóle głowy, bóle mięśni i stany zapalne. Drugi składnik aktywny olejku to menthone jest znany również jako środek przeciwbólowy, ale uważa się również, że wykazuje działanie antyseptyczne. Jego ożywcze właściwości nadają olejowi energetyzujące działanie.
  • Stosowany w medycynie olejek miętowy eliminuje szkodliwe bakterie, łagodzi skurcze mięśni i wzdęcia, dezynfekuje i łagodzi stany zapalne skóry, a także rozładowuje napięcie mięśniowe podczas masażu. Po rozcieńczeniu olejem nośnikowym i po wcieraniu w stopy może działać jako naturalny reduktor gorączki.
  • Stosowana w kosmetyce mięta pieprzowa w postaci olejku miejscowo działa jak środek ściągający, który zamyka pory i napina skórę. Chłodzące i rozgrzewające odczucia sprawiają, że jest to skuteczny środek znieczulający, który powoduje odrętwienie skóry i łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne.
  • Tradycyjnie był stosowany jako olejek do nacierania klatki piersiowej w celu złagodzenia zatorów, a po rozcieńczeniu olejem nośnikowym, np. kokosowym, może regenerować skórę, zapewniając ulgę w przy oparzeniach słonecznych. W szamponach jako dodatek może stymulować skórę głowy, jednocześnie usuwając łupież.
  • Aromaterapia: Podczas stosowania w aromaterapii właściwości wykrztuśne olejku z mięty pieprzowej oczyszczają kanał nosowy, łagodzą zatory i ułatwiają oddychanie. Uważa się, że stymuluje krążenie, zmniejsza uczucie napięcia nerwowego, łagodzi uczucie drażliwości, zwiększa energię, równowagę hormonów i zwiększa koncentrację psychiczną. Zapach tego olejku pomaga złagodzić bóle głowy, a jego właściwości żołądkowe pomagają tłumić apetyt i wzmacniać uczucie sytości. Po rozcieńczeniu i wdychaniu lub wcieraniu w małe ilości za uchem ten olej trawienny może zmniejszyć uczucie mdłości.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: