Szukaj

Filtruj produkty

Marka

Zakres cenowy

0 - 1686 zł

Na stanie

Partners
payment logos: przelewy24, dpd, inpost, paczkomaty, zaufane opinie ceneo

Karela 30 kaps KTC suplement diety

KTC Karela Capsules 30 Zobacz większe
5248
KTC
Nowy
Produkt dostępny

19,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Owoce Kareli są stosowane przez ajurwedyjską medycynę ludową jako środek na cukrzycę, Są bogate w najważniejsze witaminy i minerały, szczególnie witaminy A, B1, B2, C i żelazo.

Więcej szczegółów

Gorzki melon zwany także Karela, Karavella, Kathilla, Momordica charantia jest ziołem, które reguluje poziom cukru we krwi i reguluje funkcjonowanie wszystkich organów człowieka. Zawiera Gurmarin, polipeptyd, którego działanie regulujące poziom cukru we krwi zostało potwierdzone doświadczalnie. 

Karela zawiera głównie lecytyny, charantyny i momordycyny. Wykazano, że lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową. 

Owoce i liście Kareli zawierają alkaloidy, glukozydy, olejki aromatyczne. Ziarna zawierają alkaloidy i ureazę. 

Regularne zażywanie Kareli zapobiega nadciśnieniu tętniczemu. 

Zaleca się stosowanie od 14 roku życia.

Działanie
Wspomaga regulację poziomu cukru we krwi poprzez blokowanie neuronalnej odpowiedzi na słodkie bodźce smakowe. Karela jest stosowna podczas cukrzycy. Lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową. 

Wskazania
Cukrzyca 
Nadciśnienie 

Badania kliniczne: 
Aktywność insulinopodobna wyciągu z Karela była testowana w badaniach klinicznych. W cukrzycy typu młodzieńczego szczyt działania hypoglikemicznego obserwowano po 1-8 godz. od podania Kareli, w cukrzycy dorosłych maksimum spadku stężenia glukozy następował po 12 godz. Karela ma również działanie redukujące hypercholesterolemię. Ostatnie badania brytyjskiego zespołu badawczego potwierdziły, że Karela ma właściwości insulinopodobne i określana jest jako "insulina roślinna". Wykazano jej dużą aktywność w obniżaniu poziomu cukru we krwi i w moczu. Karela zalecana jest w diecie cukrzyków jako wspomagający środek w walce z cukrzycą.

Sposób przyjmowania:

Dorośli: przyjmować jedną do dwóch kapsułek dziennie.

Zażywaj kapsułki z wodą po posiłku, aby uzyskać maksymalną wchłanialność. 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: