BRAHMI (Bacopa Monnieri) - polepsz IQ! 60 tabl. suplement diety Himalaya Herbals

1150
Himalaya
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

26,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Zwiększa możliwości intelektualne - ulepsza pamięć i koncentrację. 

Bacopa monnieri jest klasycznym ziołem zaliczanym do ziół kategorii Brahmi.

Brahmi, synonim inteligencji i wiedzy, jest uważane przez świętych za boskie zioło, wykorzystywane jako środek wzmacniający mózg oraz w celu zwiększenia rozwoju pamięci, uczenia się i koncentracji.

Więcej szczegółów

Brahmi występuje w stanie naturalnym w Indiach oraz w tropikalnych i subtropikalnych strefach Azji, Australii, Afryki i Ameryki (tereny podmokłe).

Bacopa monnieri jest klasycznym ziołem działającym na mózg i nerwy obwodowe i zaliczana jest do ziół kategorii Brahmi, które poprawiają zarówno psychikę, jak i funkcjonowanie mózgu zwiększając jego możliwości intelektualne. Bacopa polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowy. Bacopa uważana jest za najważniejszy preparat ziołowy mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa olbrzymią rolę w terapii degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku.

Wiele badań wykazało, że Bacopa polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działania zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć a zwalniają się procesy starzenia. Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że Brahmi jest wyjątkowo użyteczna pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresu. Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie.

Brahmi pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość. Brahmi jest idealna dla studentów i pracowników, którzy mają powyższe problemy. Jako środek działający na układ nerwowy Brahmi jest stosowana także w terapii wylewów do mózgu, nerwowych załamań, przemęczenia oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi.

Dla kogo jest przeznaczony?

- dla osób chcących poprawić koncentrację, pamięć i czujność

- dla osób, które doświadczają zmęczenia psychicznego

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie.

Porady zdrowotne:

Bądź aktywny umysłowo: stymuluj mózg poprzez działania takie jak rozwiązywanie krzyżówek, uczenie się nowych umiejętności i czytanie. Staraj się nie robić zbyt wielu zadań jednocześnie, pomoże ci to w lepszym skupieniu się. Przestrzegaj zdrowej diety. Dieta bogata w owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, o niskiej zawartości tłuszczu i białka pomaga zachować w zdrowiu układ nerwowy. Bądź aktywny fizycznie. Ćwiczenia takie jak szybki marsz, jogging przyspieszają przepływ krwi do całego ciała, w tym mózgu.

Dawkowanie
2 tabletki dwa razy dziennie podczas posiłku. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. 

Inne składniki: Celuloza mikrokrystaliczna, dwuwodny wodorofosforan wapnia, koloidalny ditlenek krzemu, stearynian magnezu.

Możliwe działania niepożądane: Kapsułka Brahmi jest bezpieczna dla większości dorosłych, gdy stosuje się ją odpowiednio.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik, w czasie ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Działanie:
Brahmi jest ziołem tonizującym układ nerwowy i zwiększa możliwości uczenia się i zwiększa wydolność intelektualną.

Wskazania:
Zaburzenia zachowania, zaburzenia pamięci

Badania kliniczne:
Opublikowane badania kliniczne potwierdzają dobre efekty stosowania Bacopa w chorobach psychicznych np. w nerwicach lękowych, przy zaburzeniach pamięci, w odbudowie funkcji mentalnych u dzieci, w polepszeniu funkcji poznawczych u osób z wylewem krwi do mózgu, u dzieci cierpiących na ADHD ( zaburzenia uwagi i nadaktywność ruchowa dzieci ) oraz w padaczkach.

Warunki przechowywania: Suplement diety należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, z dala od bezpośredniego promieniowania słonecznego, w temperaturze poniżej 30̊ C. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Postać handlowa:

Próżniowe opakowanie 60 tabl x 250 mg

Tabletki zawierają wyciąg z Bacopa (Bacopa monnieri).

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: