Szukaj

Filtruj produkty

Marka

Zakres cenowy

0 - 361 zł

Na stanie

Partners
payment logos: przelewy24, dpd, inpost, paczkomaty, zaufane opinie ceneo

Neem Dabur 60 kapsułek (Suplement diety)

Neem Dabur 60 kapsułek Zobacz większe
1474
Dabur
Nowy
Produkt dostępny

25,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Według legendy powstanie neem zawdzięczamy kropli amrity (nektaru nieśmiertelności), która spadła na ziemię. Ze względu na swój gorzki smak zioło to zalecane jest w leczeniu stanów zapalnych skóry i układu trawiennego.

Więcej szczegółów

Miodla indyjska (Azadirachta indica), znana również jako neem (hindi) lub nimba(sansk.)
 
WŁAŚCIWOŚCI NEEM WEDŁUG AJURWEDY:
 
Działa przestrajająco, przeciwświądowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwpierwotniakowo, przeciwmalarycznie, przeciwrobacznie, hipoglikemicznie oraz zobojętniająco na kwas żołądkowy.
 
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIAŁANIA NEEM WEDŁUG MEDYCYNY AJURWEDYJSKIEJ:
 
Skóra
Neem skutecznie zwalcza choroby zapalne skóry spowodowane zaburzeniami rakta pitta.Łagodzi pieczenie, infekcje, wypryski, łuszczenie skóry, krwawienie, objawy trądziku, pokrzywki, grzybicy i świerzbu. W formie olejku skutecznie leczy infekcje bakteryjne i grzybiczne (zwłaszcza dzięki dużej zawartości azadirachtyny), a także działa odstraszająco na komary. Łagodzi przykry zapach potu.
 
Układ trawienny
Łagodzi stany zapalne jelit i wrzody układu pokarmowego, neutralizuje nadmiar kwasu żołądkowego, wspomaga leczenie choroby Crohna, przywraca równowagę pitta i kapha.Oczyszcza błony śluzowe układu i zapobiega krwawieniom w układzie żołądkowo-jelitowym. Działa przeciwpasożytniczo. Liście drzewa neem stosowane są w leczeniu przewlekłych chorób spowodowanych pierwotniakami, bakteriami i grzybem Candida albicans (Tillotson 2001).
 
Płuca
Neem skutecznie oczyszcza kapha i pitta nagromadzone w układzie oddechowym.
 
Metabolizm
Wyjątkowo mocno oddziałuje na medo vaha srota – kanały odżywiające tkankę tłuszczową. Reguluje poziom cukru we krwi i wspomaga leczenie cukrzycy (Bone 2003). Usuwa kaphanagromadzoną w trzustce i stymuluje medas dhatu-agni, czyli energię odpowiadającą za metabolizm tłuszczów w organizmie, który jest zwykle zaburzony u osób cierpiących na cukrzycę.
 
Jama ustna
Uśmierza ból zębów i stany zapalne dziąseł oraz pomaga zachować ogólną higienę jamy ustnej. W tym celu z liści należy przyrządzić napar i stosować go jako płyn do płukania. Młode gałązki w Indiach służą niekiedy jako szczoteczka do zębów.
 
Gorączka
Obniża gorączkę wywołaną nadmiarem pitta i nagromadzeniem ama. Łagodzi napady gorąca towarzyszące chorobom malarycznym (Paranjpe 2001).
 
Układ rozrodczy
Podobnie jak inne gorzkie zioła, redukuje sukra dhatu i obniża koncentrację nasienia. U kobiet łagodzi stany zapalne macicy.
 
STOSOWANIE Z INNYMI ZIOŁAMI
 
l  Kurkuma, gotu kola, manjishtha, guduchi, róża – stany zapalne skóry
l  Kutki, lukrecja, shatavari, haritaki, amalaki – stany zapalne jelit
l  Mirra – zapalenia dziąseł, wrzody jamy ustnej
l  Pieprz czarny, olej rycynowy – napady gorączki
 
PRZECIWWSKAZANIA
 
Nadmiar vata, osłabienie organizmu, nadmiar chłodnej energii. Według Bhavaprakasy niekorzystnie wpływa na serce i umysł.
 
 
UWAGI I CIEKWOSTKI:
 
l  Drzewo to lubi raczej suchą glebę, dlatego ciężko je spotkać na obszarach, gdzie spada dużo deszczu.
l  Często mylone z drzewem  Melia azadirachta, którego owoce mają bardzo podobne właściwości lecznicze.
l  Owoce neem stanowią jeden ze składników pancatiktaghrita – mieszanki zawierającej pięć gorzkich ziół, która stosowana jest między innymi w leczeniu stanów zapalnych skóry i mięśni.
l  Jest bardzo skutecznym środkiem owado- i grzybobójczym.
l  Ze względu na bardzo silne działanie nie zaleca się stosowania neem przez dłużej niż miesiąc, zwłaszcza w dużych dawkach.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: