Szukaj

Filtruj produkty

Marka

Zakres cenowy

0 - 1686 zł

Na stanie

Partners
payment logos: przelewy24, dpd, inpost, paczkomaty, zaufane opinie ceneo

Bawełniane świece Indian Hopi do świecowania uszu 1 para/2 sztuki Biosun

520
Biosun
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

39,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Tradycyjne świece douszne zabiorą Cię w podróż pełną relaksu z magicznym aromatem miodu, szałwii i rumianku. Połączenie wysokiej jakości, naturalnych aromatów dodaje nowej energii i pozwala doświadczyć wyjątkowo dobrego samopoczucia.

Więcej szczegółów

BIOSUN Earcandles mają swoje korzenie w stuletniej kulturze rdzennych amerykańskich Indian Hopi i innych kultur.

Pięknie ręcznie wykonane, przy użyciu tylko kontrolowanych, w 100% naturalnych składników, takich jak bawełna, wosk pszczeli, ekstrakty z miodu i indiańskie zioła, takie jak szałwia, dziurawiec i rumianek.

Świeca do uszu składa się ze zwiniętego kawałka niebielonej bawełny, wysokiej jakości ekstraktu z miodu i boskimi esencjami zapachowymi.

Zaznaczony koniec świecy do uszu wskazuje, którą stronę świecy należy umieścić w przewodzie słuchowym, a kolorowe oznaczenie to wskazówkę, kiedy leczenie świecą w uszach dobiegło końca.

W świecy znajduje się specjalny filtr bezpieczeństwa, który zapobiega przedostawaniu się do przewodu słuchowego pozostałości po spalaniu i niespalonego wosku.

Działanie Earcandles


Fale wibracyjne powietrza w świecy, które są wywołane ruchem płomienia, powodują delikatny masaż bębenka. Prowadzi to do intensywnego uczucia przyjemnego ciepła i wyzwalającego wyrównania ciśnienia w uchu, na czole i zatokach.

Bezpośrednio po zabiegu ten efekt fizyczny jest często opisywany subiektywnie jako uczucie dobrego samopoczucia, ucisku i łagodzenia bólu, głównie w okolicy ucha i głowy. Dodatkowo cała ceremonia prowadzi do wspaniałego odprężenia. Głębokie poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

WAŻNE Informacje z którymi powinieneś/powinnaś się zapoznać zanim przystąpisz do zabiegu:


Świecowanie uszu może być pomocne w przypadku:
- przewlekłych problemach z uszami (zagęszczona woskowina, bóle ucha, problemy z zatokami)
- przeziębienia, kataru, ból głowy, ból gardła
- katar sienny, alergie
- dla każdego, kto: pracuje na świeżym powietrzu lub w zakurzonych miejscach, regularnie lata, uprawia sporty wodne

UWAGA, NIGDY NIE PRZYSTĘPUJ DO ŚWIECOWANIA USZU SAMODZIELNIE! 

ZASTRZEŻENIE: Świecowanie uszu jest terapią uzupełniającą i nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej. W przypadku wątpliwości dotyczących stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem, terapeutą lub farmaceutą.

Co to jest świecowanie uszu?
Świecowanie uszu to prosta terapia naturopatyczna, którą można stosować również w domu. Umieszczona paląca się świeca w otworze przewodu słuchowego i delikatna wibracja powietrza wewnątrz świecy poprawia krążenie krwi, co wpływa korzystnie na okolice ucha, nosa i gardła. Warto wspomnieć, że świecowanie uszu to zabieg bardzo relaksujący, który może złagodzić objawy stresu.

Jak powstają świece do uszu?
Słowo „świeca do uszu” jest nieco mylące, ponieważ nie przypomina tradycyjnej świecy. Świeczka do uszu jest pusta, nie ma knota i jest wykonana z bawełnianego lnu zanurzonego w mieszance wosku pszczelego. 

Do czego służą świece do uszu?
Jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych, możesz użyć ich do odprężenia i wspomagania naturalnego usuwania woskowiny. Łagodne ciepło i opary świeczki sprawiają, że woskowina w uszach staje miękka i się rozpuszcza, dzięki czemu usuwa się naturalnie w ciągu kilku dni. Świecowanie uszu może być pomocne w przypadku problemów z uchem, problemów z oddychaniem, chronicznych przeziębień czy objawów stresu.

Jak długo używano świec do uszu?
Według niektórych źródeł stosowanie świec do uszu sięga czasów starożytności. Wiemy już, że świece do uszu lub czopki do uszu były używane w medycynie ludowej od wieków wykonywane były z liści, ziół, kory. Ta tradycyjna metoda leczenia jest obecnie stosowana przez niektóre plemiona syberyjskie.

Czy świece do uszu wyciągają woskowinę z ucha i bakterie?
Po pierwsze: świeca do uszu niczego nie wyciąga! To najpopularniejsze błędne przekonanie na temat świecowania uszu, że świeca wyciąga z ucha woskowinę, bakterie itp. I to po prostu nieprawda! Świeca do uszu nie jest w stanie wytworzyć tego rodzaju próżni. Co prawda słupek powietrza porusza się delikatnie wewnątrz świecy, ale ta lekka wibracja wystarcza tylko do „masażu” błony bębenkowej i pobudzenia punktów energetycznych ucha. Świecowanie uszu może przyczynić się do higieny i zdrowia ucha, ale niczego nie wyciąga ani nie wysysa.

Co to za biały pył i wosk w materiale w świecy po zabiegu?
Materiały te to pozostałości po oparzeniach świeczki (wosk i bawełna). Według niektórych terapeutów ta pozostałość może wskazywać na problemy zdrowotne ucha, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem medycyny naturalnej w celu uzyskania dalszych informacji. 

Jak często mogę świecować uszy?
Ilość zabiegów różni się indywidualnie. Jeśli jesteś zdrowy, na relaks lub czyszczenie uszu wystarczy jeden zabieg w miesiącu. W przypadku problemów zdrowotnych jeden zabieg jest potrzebny raz dziennie na każde ucho. Musisz leczyć oboje uszu, ponieważ jest to para narządów, a części układu jamistego są ze sobą ściśle powiązane. Możesz przeprowadzić codzienną kurację przez pięć - siedem dni, potem zrób tydzień przerwy. Jeśli Twoje problemy nie ustąpią przez ten czas, skonsultuj się z lekarzem.

Czy świecowanie uszu boli?
Prawidłowe świecowanie uszu nigdy nie boli. Nie wolno wkładać świecy zbyt głęboko do ucha. Świecowanie uszu to proces kojący i relaksujący. Jeśli podczas zabiegu wystąpi jakikolwiek dyskomfort lub ból, należy go natychmiast przerwać.

Czy mogę samodzielnie świecować? 

UWAGA, NIGDY NIE PRZYSTĘPUJ DO ŚWIECOWANIA USZU SAMODZIELNIE! 

Nie zaleca się samodzielnego świecowania uszu. Sugerujemy poprosić osobę, która zapali świecę, przyłoży ją w odpowiednim miejscu do ucha i potrzyma świecę we właściwej pozycji podczas palenia a następnie ugasi ją po zakończeniu zabiegu. 

 

Opakowanie: 2 szt.

Producent: Biosun

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: