Zawieszka do kluczy, portfela z 7 kamieniami czakralnymi

Zawieszka z kamieniami czakralnymi Zobacz większe
6868
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

74,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Kamienie są dobierane z wielką starannością, a następnie złocone 22 karatowym złotem i srebrzone próbą srebra 800/1000.

Więcej szczegółów

minerały - czerwony jaspis, karneol, brzoskwiniowy awenturyn, sodalit, ametyst, kryształ górski, kwarc różowy.

Więcej informacji o chakrach

Czakra (pali: chakka, tybetański: khorlo, malajski: cakera) to termin używany w tradycyjnej indyjskiej kulturze/religii dla miejsc w założonym eterycznym sobowtórze lub ciele energetycznym człowieka, które są uważane w ramach tej tradycji za ważne dla ich witalności. Czakra (sanskrycki cakram) oznacza koło lub koło. Fizjologiczne lub inne skutki zdrowotne czakr w ludzkim ciele nie są naukowo udowodnione, ani istnienie samych czakr. Jest to koncepcja metafizyczna/filozoficzna. Istnieje wiele interpretacji i interpretacji pojęcia czakr, w zależności od tradycji i różnic kulturowych. Większość tradycji stosuje następujące siedem czakr, od dołu do góry (w których nowa era i wiele szkół jogi dotyczących poszczególnych czakr formułuje szereg twierdzeń)

Pierwsza czakra Muladhara (मूलाधार, Muladhara) Muladhara oznacza korzeń, a czakra korzenia znajduje się tuż pod kością ogonową. Muladhara stworzyłby połączenie między ciałem, ziemią i sposobem poruszania się po świecie. Każda czakra ma składniki fizyczne, emocjonalne i duchowe. Na poziomie fizycznym związanym z pierwszą czakrą z problemami dolnej części pleców, okrężnicy, kości, bioder i pośladków. Wszystkie te części należą do dolnej części ciała, gdzie znajduje się również pierwsza czakra. Są to głównie solidne części podtrzymujące i podstawa, takie jak miednica.

Druga czakra Swadhisthana (स्वाधिष्ठान, Svadhisthana) Swadhisthana oznacza słodycz i znajduje się na wysokości sacrum. Z tego powodu nazywana jest również czakrą sakralną. Swadhisthana (czakra sakralna) jest połączona z gruczołami płciowymi, genitaliami, kością krzyżową, miednicą, macicą, nerkami, pęcherzem, krążeniem i gospodarką wodną.

Trzecia czakra Manipura (मणिपूर, Manipura) Manipura oznacza lśniący klejnot lub wypełniony drogocennymi kamieniami i znajduje się na wysokości pępka. Manipura (czakra pępka) jest postrzegana jako główne miejsce oszczędzania energii. Jest związany z trzustką, żołądkiem, pęcherzykiem żółciowym, wątrobą, śledzioną, jelitem cienkim, jamą żołądka i wegetatywnym układem nerwowym. Czakra ta kontroluje pracę układu pokarmowego i ma ogromny wpływ na pracę dolnych partii ciała, żołądka, wątroby i śledziony.

Czwarta Czakra Anahata (अनाहत, Anahata) Anahata oznacza nieuszkodzoną lub nienaruszoną i znajduje się na wysokości serca. Anahata (czakra serca) łączy trzy niższe czakry instynktów z trzema górnymi czakrami wyższej świadomości człowieka. Ta czakra kontroluje pracę serca, płuc i oddychanie. Stabilne krążenie, silne serce, co wskazuje na zdrowy rytm serca i głęboki, relaksujący oddech, który zapewnia równowagę czakry serca.

Piąta czakra Vishuddha (विशुद्ध, Viśuddha) Vishuddha, znana również jako Vishuddhi, znajduje się na wysokości gardła. Vishuddha (czakra gardła) tworzy w ciele centrum dźwięku i mowy. Piąta czakra (zwana również czakrą gardła) ośrodek serca łączy się z czakrą brwiową i jest uważana za pośrednika między czuciem a myśleniem. Ta czakra dostraja się za każdym razem i zapewnia, że ​​stosunek nie będzie dominował.

Szósta czakra Ajna (आज्ञा, Ajna) Ajna znajduje się na czole i jest również nazywana czakrą trzeciego oka. Ajna (trzecie oko) tworzy duchowe centrum uwagi i świadomości. Ważnym symbolem szóstej czakry jest Shakti Hakini, androgyniczne bóstwo, które reprezentuje zarówno aspekt męski, jak i żeński (przekroczenie dualizmu). Czakra Ajna (zwana także czakrą trzeciego oka) jest związkiem odpowiedzialnym za świat duchowy i otwiera bramy do wiedzy intuicyjnej i odnosi się do rzeczywistości, która pojawia się, gdy dualistyczne postrzeganie świata zostanie przekroczone i odpręży umysł. Ponieważ czakra brwiowa wpływa na pracę wszystkich gruczołów dokrewnych, jest niezbędna dla zdrowia.

Siódma czakra Sahasrara (सहस्रार, sahasra ¢ ra) Sahasrara usytuowana powyżej kopyta. De Sahasrara (czakra korony) jest związana z duchowością i oświeceniem. Siódma czakra związana jest z dążeniem do wyższych stanów świadomości. Otwarta siódma czakra powoduje uczucie głębokiego spokoju i harmonii, poza dualizmem. Prowadzi to do doświadczenia całkowitego szczęścia i łączy się z rzeczywistością, która jest poza myśleniem. Energia tej czakry może doprowadzić do tego, że dotarł tam Mahatma, „wielka dusza”.