Triphala Plus 60 tabletek Maharishi Ayurveda

Triphala Plus 60 tabletek Maharishi Ayurveda Zobacz większe
5576
Maharishi
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

84,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Niezwykle skuteczna tradycyjna ajurwedyjska kompozycja trzech ziół na oczyszczenie jelit i sprawną pracę układu pokarmowego. Triphala to starożytna formuła ajurwedyjska, której nazwę tłumaczy się jako trzy owoce.

Więcej szczegółów

Niezwykle skuteczna tradycyjna ajurwedyjska kompozycja trzech ziół na oczyszczenie jelit i sprawną pracę układu pokarmowego. Triphala to starożytna formuła ajurwedyjska, której nazwę tłumaczy się jako trzy owoce.

Składa się z owoców drzewa amalaki, bibhitaki i haritaki. Uprawiana w Indiach jest szeroko stosowana w medycynie ajurwedyjskiej i najczęściej jako ogólny tonik do ciała.

Uważa się, że Triphala jest skuteczna w oczyszczaniu i detoksykacji układu trawiennego, szczególnie poprzez regulację jelit. Odtruwa organizm i polepsza wchłanianie substancji odżywczych.

Zaleca się suplementacje Triphalą przy zaparciach, osłabieniu pracy wątroby, śledziony, chorobach wrzodowych żołądka, dwunastnicy i jelita, wzdęciach, niestrawności, hemoroidach, osteoporozie, bólach i zawrotach głowy, chorobach układu moczowego, krwawieniu z dziąseł i ogólnym osłabieniu.

Prawie każda pożądana cecha szczęśliwego, zrównoważonego i długiego życia jest uwzględniona, gdy owoce „Gwiazdy” w Ajurwedzie, Haritaki, Amalaki i Bibhitaki są opisane w tekstach klasycznych. Triphala Plus Bio od Maharishi Ayurveda łączy najlepsze właściwości tych trzech owoców w wysokiej jakości suplemencie diety. Triphala jest pożywna i wspiera tworzenie Ojas, znanego jako najlepsza materia cielesna według ajurwedy. Ojas promuje długowieczność, siłę fizyczną, atrakcyjny wygląd i szczęście. Mówi się również, że zmniejsza Ama 

„Jesteś tym, co jesz… i tym, co dobrze trawisz”.

Dlatego Ayurveda zaleca świeżą i zdrową dietę, która jest najlepsza dla naszego organizmu. Dobrze funkcjonujący układ trawienny jest bardzo ważny, ponieważ nawet najlepsza dieta jest korzystna tylko wtedy, gdy jest dobrze wykorzystywana, a cenne składniki odżywcze pozostają w organizmie. Aby zapewnić dobre zaopatrzenie kości, narządów i tkanek, ważna jest czystość delikatnych kanałów ciała, tzw. „Shrotas”.

Uwagi na temat ajurwedyjskiego terminu Ama:
W pismach ajurwedyjskich termin „Ama” jest używany regularnie. Tłumaczenie słowa Ama: niestrawione. Według pism ajurwedyjskich, Ama występuje, gdy nasze spożycie pokarmu nie jest właściwie trawione, łączy się to ze złymi nawykami żywieniowymi lub słabym Agni (= trawieniem ognia). Zgodnie z wiedzą ajurwedyjską, Ama jest opisywana jako rodzaj kamienia w organizmie, który może spowolnić wszelkie procesy metaboliczne. Analogiczny termin odpowiadający w zachodniej nauce terminowi „Ama”, znany jest jako „produkty przemiany materii”.

Składniki

Zawartość: 60 tabletek

Dzienne spożycie (dla 2 tabletek dziennie) zawiera: 1970 mg ziół.


Najniższa / najwyższa zalecana dawka dzienna (1/2 tabletki) zawiera następujące składniki:

Terminalia chebula (haritaki)  358/716 mg,

Emblica officinalis (amalaki)  358/716 mg,

Terminalia belerica (bibhitaki)  199/398 mg,

Rosa centifolia  70/140 mg,

skrobia tapioka