EKO Arjuna Churna 100g Cosmoveda (nowe szklane opakowanie)

558
Cosmoveda
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

49,92 zł

Dodaj do listy życzeń

Migdałecznik arjuna (Terminalia arjuna)

Więcej szczegółów

Arjuna znaczy „biały” lub „błyszczący”, co doskonale oddaje wygląd tego wielkiego drzewa, którego jasna kora odbija światło. Nazwa ta związana jest również z wojownikiem Arjuną – bohatera epickiego poematu Mahabharata, będącego jednym z głównych dzieł literatury hinduskiej. Co roku drzewo „zrzuca” starą korę, robiąc miejsce nowej, a jednocześni dostarczając cennego surowca do produkcji ziół wzmacniających serce, opóźniających starzenie i chroniących organizmy osób w podeszłym wieku.

ARJUNA

Migdałecznik arjuna (Terminalia arjuna), znany również jako arjun (hindi), arjuna lub kukubha (sansk.) to roślina występująca na terenie Indii, Birmy i na Sri Lance. Z drzewa pozyskuje się korę, która bogata jest w wapń, cynk, magnez i miedź.

Układ krążenia

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie arjuny wspomaga leczenie niewydolności serca, dusznicy, arytmii oraz nadciśnienia. Ponadto zaobserwowano, że obniża ona poziom cholesterolu i trójglicerydów (Dwivedi et al. 1987, Dwivedi i Jauhari 1997). Łagodzi stany zapalne i zapobiega przekrwieniom, które mogą być niebezpieczne dla serca. Działa również na poziomie mentalnym, łagodząc niepokój i uczucie „złamanego serca”. Wzmacnia mięsień sercowy, zwiększa jego elastyczność i korzystnie wpływa na naczynia włoskowate, dzięki tym samym zmniejszający ryzyko nadciśnienia. Harmonizuje przepływ  vyana vayu w sercu i reguluje krążenie krwi.

 

Płuca

Arjuna oddziałuje również na płuca. Łagodzi mokry kaszel, zapalenie oskrzeli i astmę powodowaną nadmiarem kapha. Pomaga też wyeliminować krwioplucie powodowane zbyt wysoką pitta.

 

Wątroba

Wspomaga pracę wątroby i łagodzi stany zapalne. Wspomaga leczenie marskości wątroby (Dwivedi 1987).

 

Skóra

Arjuna znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń skórnych spowodowanych nadmiarem pitta: trądziku, trądziku różowatego, świądu i pokrzywki (Paranjpe 2001).

 

Tkanki

Wspomaga gojenie się ran pooperacyjnych oraz proces zrastania kości. Arjuna w formie maści lub nalewki stosowanej zewnętrznie znacznie przyspiesza gojenie (Paranjpe 2001). Stosowana zewnętrznie lub wewnętrznie wspomaga leczenie owrzodzeń cukrzycowych.

 

Układ rozrodczy

Jej ściągające właściwości zapobiegają przedwczesnym wytryskom u mężczyzn, a u kobiet łagodzą krwawienia maciczne.

Zalecane spożycie: ok. 5 g (mała łyżeczka) dziennie z ciepłą wodą.

Składniki: 

* Sproszkowana Arjuna Terminalia Arjuna) (* z upraw ekologicznych)
 

Nie zawiera glutenu i laktozy.

Produkt spożywczy odpowiedni dla wegetarian.

Producent: Cosmoveda

Poj. 100g

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Sprawdź także inne zioła ajurwedyjskie