EKO Ashwagandha Churna 100g Cosmoveda

EKO Ashwagandha Churna 100g Cosmoveda Zobacz większe
560
Cosmoveda
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

47,64 zł

Dodaj do listy życzeń

Koi nerwy, ożywia ciało i umysł.

Więcej szczegółów

ASHWAGANDHA

Withania somnifera, znana również jako indyjski żeń-szeń, asgandh (hindi) lub ashwagandha (sansk.)

Ashwagandha najlepiej rośnie na glebach piaszczysto-ilastych, występujących rejonach Indii o umiarkowanym klimacie, czyli w stanach Madhya Pradesh, Uttar Pradesh i Gujarat, a także na Sri Lance. Jest to krzew, który osiąga wysokość około 150 cm, charakteryzuje się żółtymi kwiatami i czerwonymi jagodami.

Korzenie ashwagandha na podstawie klasyfikuje się w cztery grupy. Do grupy A należą korzenie o długości ok. 7 cm i jasne w środku, do grupy B – korzenie o długości ok. 5 cm i jasne w środku, do grupy C – korzenie o długości 3-4 cm, a do grupy D – korzenie o drobniejszych rozmiarach i lekko żółtawe.

Ashwagandha (withania somnifera) zwane są także indyjskim żeńszeniem, są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie. Wielu badaczy porównuje Ashwagandhę z chińskim żeńszeniem, ale najnowsze badania wskazują na wyższość Ashwagandhy. Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandha stabilizatorem nastroju.
Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Zwane jest także w języku angielskim "Winter Cherry" (zimowa wiśnia) i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających: zapewnia właściwe odżywienie tkanek, szczególnie mięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego. Szeroko stosowana jest jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen. 

Ashwagandha ma działanie pozwalające zaadoptować organizm do czynników stresowych i utrzymać homeostazę.
Minimalizuje rozregulowanie organizmu, które może prowadzić do chorób niezależnie od wywołującej je przyczyny: ubogiej diety, braku snu, fizycznego czy psychicznego obciążenia, substancji toksycznych w otoczeniu. Jest szczególnie skuteczna w terapii chorób związanych ze stresem takich jak zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie itp. Ashwagandha jest wyjątkowym ziołem o szerokim antystresowym działaniu, pozwala na lepsze funkcjonowanie w warunkach codziennego stresu. 

Działanie 

Jest ziołem o szerokim antystresowym działaniu, które pozwala na lepsze funkcjonowanie organizmu w warunkach codziennego stresu, poprawia wydolność fizyczną. Szczególnie jest skuteczne w pomocy podczas terapii chorób stresopochodnych jak: zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie. 

Zalecane spożycie: ok. 5 g (mała łyżeczka) dziennie z ciepłą wodą.

Składniki: Ashwagandha * (Withania somnifera) (* z upraw ekologicznych)

Nie zawiera glutenu i laktozy.

Produkt spożywczy odpowiedni dla wegetarian.

Producent: Cosmoveda

Poj. 100g

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 Sprawdź także inne zioła ajurwedyjskie

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: