Piasek kwarcowy do spalania pod węgielki 400 g

Piasek kwarcowy do spalania pod węgielki 400 g Zobacz większe
5370
OTH
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

12,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Piasek kwarcowy do usypania pod tabletki (węgielki trybularzowe) do spalania kadzideł i żywic zapachowych.

Więcej szczegółów

Nasz piasek kwarcowy do spalania to pia­sek pozyskany z prawdziwego piasku oceanicznego zmieszanego z kawałkami muszli. Razem tworzą zrównoważone połączenie elementu ognia z elementem wody.

Cha­rak­te­ry­zuje się on jasną, cza­sem pra­wie białą barwą.

Piasek bywa pomocny podczas spalania sypkich kadzideł – działa jak izolator termiczny, chroniąc użytkownika przed poparzeniem się rozgrzaną kadzielnicą, szczególnie jeśli jest ona wykonana z tworzyw podatnych na działanie wysokich temperatur i łatwo je absorbujących. Wysokiej jakości piasek kwarcowy pochłania ciepło żarzącego się węgla trybularzowego i spalanych na nim kadzideł. Użycie piasku jest proste, sprowadza się do wysypania zawartości fiolki na dno kadzielnicy i ułożenia na niej węgielka. Tak przygotowane podłoże zapewnia użytkownikowi ochronę przed gorącem i zapobiega naturalnej erozji naczynia podczas intensywnej eksploatacji.

Piasku można użyć także do gaszenia kadzideł typu pęczek białej szałwii lub palo santo. W tym celu należy zdusić tlący się żar przyciskając go do naczynia wypełnionego piaskiem.

Uwaga, podczas spalania węgla trybularzowego piasek bardzo mocno się nagrzewa. Nie wskazane jest zatem jego dotykanie. Po zakończeniu pracy z piaskiem, należy pozwolić mu ostygnąć.

Sposób stosowania:

Drobny piasek kwarcowy wysypuje się pod tabletki z węgla drzewnego do spalania kadzideł sypkich lub żywic kadzidełowych.