AŁUN POTASOWY KOSTKA (nie uwalnia aluminium) 90g Najel

1446
Najel
Nowy
Produkt dostępny

18,83 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Naturalny dezodorant w postaci kostki, pozwala skutecznie kontrolować nieprzyjemny zapach potu. Minerał w swej naturalnej postaci występujący szeroko w przyrodzie.

Więcej szczegółów

Do produktu nie dodano żadnych innych składników chemicznych. W połączeniu z wodą tworzy roztwór o odczynie kwasowym czemu zawdzięcza swe działanie antybakteryjne Dezodorant nie blokuje porów, nie jest blokerem a więc pozwala skórze w naturalny sposób oddychać.

Ukształtowany w postać kostki, został oszlifowany i wypolerowany doskonale nadaje się do stosowania na skórę. Ma kolor biały, jest lekko przejrzysty i nie ma żadnego zapachu. Po użyciu nie pozostawia na skórze śladów.

Ałun potasowy nie może zostać przeniesiony do krwioobiegu a ze skóry jest usuwany samoczynnie w procesie pocenia się lub pod prysznicem. Nie uwalnia on glinu w przeciwieństwie do wielu innych dezodorantów zawierających ałun amonowy.

Ałun amonowy to kamień syntetyczny, wykonany w ramach przemysłu chemicznego a jego cząsteczki glinu mogą przenosić się do krwi a wraz z nią do mózgu. Naukowcy badają hipotezę o związku przyczynowo-skutkowym między kumulacją aluminium (glinu) w organizmie a m.in. chorobą Alzheimera.

Uwaga! Ałun potasowy i Ałun amonowy wyglądają niemal identycznie, trudno jest rozróżnić je bez badania składu chemicznego. Dlatego polecamy Państwu kupowania wyłącznie ałunów potasowych sprawdzonych firm, do których można mieć zaufanie – jak na przykład Najel.

Ałun potasowy może być używany:

- jako ochrona przed nadmiernym poceniem pach, stóp i dłoni

- w codziennej higienie zamiast dezodorantu

- świetny po goleniu zarostu u Panów - wysusza wypryski

- polecany jest do użycia po ukąszeniu przez owady (także komary)

- usuwa z dłoni nieprzyjemny zapach po krojeniu czosnku czy cebuli.

Przy codziennym używaniu kostka powinna wystarczyć na ponad rok.

Skład: Potassium Alum, Aqua

Sposób użycia: Kostkę należy zmoczyć wodą, nanieść na skórę pach lub inne miejsca, których poceniu chcemy zapobiec. Następnie opłukać ałun wodą i pozostawić do wyschnięcia. Kostkę należy przechowywać w suchym i przewiewnym, chłodnym miejscu.