AŁUN POTASOWY SZTYFT (nie uwalnia aluminium) 100g Najel

1447
Najel
Nowy
Produkt dostępny

31,54 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Całkowicie naturalny dezodorant w postaci ałunu potasowego, który pozwala skutecznie kontrolować nieprzyjemny zapach potu - minerał w swej naturalnej postaci występujący szeroko w środowisku.

Więcej szczegółów

Do produktu nie dodano żadnych innych składników chemicznych. W połączeniu z wodą tworzy roztwór o odczynie kwasowym czemu zawdzięcza swe działanie antybakteryjne 

Dezodorant nie blokuje porów, nie jest blokerem a więc pozwala skórze w naturalny sposób oddychać. 
Ukształtowany w ergonomiczną i wygodną postać sztyftu, oszlifowany i wypolerowany doskonale nadaje się do stosowania na delikatną skórę pod pachami. Ma kolor biały, jest lekko przejrzysty i nie ma żadnego zapachu. Po użyciu nie pozostawia na skórze śladów. 
Ałun potasowy nie może zostać przeniesiony do krwioobiegu a ze skóry jest usuwany samoczynnie w procesie pocenia się lub pod prysznicem. 
Nie uwalnia on glinu w przeciwieństwie do wielu innych dezodorantów zawierających ałun amonowy
Ałun amonowy to kamień syntetyczny, wykonany w ramach przemysłu chemicznego a jego cząsteczki glinu mogą przenosić się do krwi a wraz z nią do mózgu. Naukowcy badają hipotezę o związku przyczynowo-skutkowym między kumulacją aluminium (glinu) w organizmie a m.in. chorobą Alzheimera. 
Uwaga! Ałun potasowy i Ałun amonowy wyglądają niemal identycznie, trudno jest rozróżnić je bez badania składu chemicznego. 
Dlatego polecamy Państwu kupowania wyłącznie ałunów potasowych sprawdzonych firm, do których można mieć zaufanie – jak na przykład Najel. 
Ałun potasowy może być używany: 
- jako ochrona przed nadmiernym poceniem pach, stóp i dłoni 
- w codziennej higienie zamiast dezodorantu 
- polecany po depilacji i goleniu (także po goleniu twarzy u Panów) 
- polecany jest do użycia po ukąszeniu przez owady (także komary) 
- usuwa z dłoni nieprzyjemny zapach po krojeniu czosnku czy cebuli. 
Skład: Potassium Alun, Aqua 
Sposób użycia: Końcówkę sztyftu należy zmoczyć wodą, nanieść na skórę pach lub inne miejsca, których poceniu chcemy zapobiec. Następnie opłukać ałun wodą i pozostawić do wyschnięcia. 
Sztyft należy przechowywać w suchym i przewiewnym, chłodnym miejscu.