Rękawiczki do masażu Garshan z Jedwabiu Endi z Assam (Indie) 1 para

6285
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

82,47 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Rękawice jedwabne Garshan według ajurwedy przeznaczone są do masażu ciała na sucho w przeciwieństwie do tradycyjnych olejkowych masaży. 

Delikatna stymulacja tkanki łącznej pobudza metabolizm i krążenie co przyczynia się do redukcji cellulitu. 

Więcej szczegółów

Jedwab Eri jest rozposzechniony w Indiach pod nazwą endi lub errandi. Ten biały jedwab jest często nazywany tkaniną pokoju, gdyż jest przetwarzany bez zabijania jedwabnika. W wyniku tego procesu powstaje jedwab zwany jedwabiem Ahimsa. Motyle opuszczają kokon, a następnie kokony te są zbierane do przędzenia. 

Mnisi buddyjscy w Indiach, Bhutanie, Nepalu, Chinach i Japonii preferują ten jedwab ze względu sposób jego wytwarzania bez przemocy i krzywdzenia organizmów żywych.

Jedwab Endi jest jednym z najwyższej jakości gatunku jedwabiu na świecie. Bardzo wytrzymały i trwały, a jednocześnie z odpowiednią miękkością sprawia, że jest idealny do masażu Garshan wykonywanego w tradycji ajurwedy. Staje się coraz bardziej popularny na całym świecie.

Zastosowanie rękawic Garshan:

 • Masaż rękawicami Gashan zalecany jest w celu redukcji Ama (toksyn), ponieważ produkty odpadowe są rozkładane szybciej oraz utraty masy ciała.
 • Ajurweda zaleca stosowanie rekawic w redukcji nadmiaru dosha kapha.
 • Regularne stosowanie masażu Garshan wygładza nierówności skóry oraz uelastycznia ją.

 • Łagodna stymulacja tkanki łącznej pobudza przemianę materii i krążenie.
 • Skuteczna forma w zapobieganiu i zwalczaniu cellulitu.
 • Delikatny peeling pobudza metabolizm i ukrwienie, wydala pozostałości metabolizmu, wspomaga limfodrenaż.

Właściwości rękawic Garshan:

 • Rękawiczka wyprodukowana została z naturalnego jedwabiu bez użycia chemii, dzięki czemu jest odpowiednia również dla alergików.
 • Naturalny jedwab jest idealny do każdego zabiegu na skórę, ponieważ tworzy bardzo delikatny efekt złuszczania zamiast uszkadzać skórę.
 • Nawet po wielu praniach te rękawice będą nadal w nieskazitelnym stanie. Ręcznie przędzone, z solidną gumką.
 • Warto dodać iż masaż rękawicami niweluje niekorzystne działanie urządzeń o polu elektromagnetycznym, na które jesteśmy narażeni w mniejszym lub większym stopniu.

 

INSTRUKCJA WYKONANIA MASAŻU:

 1. Masaż Garshan można wykonać przed prysznicem. Plecy masować ruchami okrężnymi, przedramiona masować pociągnięciami, ręce wzdłuż, nadgarstki ruchami okrężnymi, dłonie ruchami głaszczącymi
 2. Brzuch, plecy, biodra masować ruchami poziomymi głaszcząc, piersi zaś okrężnymi ruchami. Nogi masować wzdłuż, wszystkie stawy zaś ruchami okrężnymi.
 3. Po zabiegu skóra jest znakomicie przygotowana na dalsze zabiegi olejkami, balsamami czy kremami. W tym celu wybierz te produkty, które są najbardziej odpowiednie dla Twojego typu cery. 
 4. Tradycyjny ajurwedyjski masaż Garshan stosowany jest przez ok. 3-4 minuty dziennie. Poprawia krążenie krwi i usuwa martwy naskórek.
 5. Rękawiczki z naturalnego jedwabiu są najwyższej jakości. Można je regularnie prać - zalecamy pranie ręczne przy użyciu łagodnego i naturalnego środka do prania lub mydła.

Skład: Jedwab Endi z Assam (Indie), 1 para.