Miedziany Dzbanek Wytłaczany z mosiężnym knotem 1 5 litr Ayur Water [SE 252]

6232
OTH
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

198,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Naczynia wykonane z miedzi (tamba) są używane w Indiach od ponad 2000 lat. Według ajurwedy, starożytnej sztuki medycznej, picie wody przechowywanej w miedzianym naczyniu zapewnia równowagę w trzech energiach - znanych jako dosha (elementy powietrza Vata, elementy wody Kapha i elementy ognia Pitta) - które krążą wewnątrz ciała człowieka.

Więcej szczegółów

Wierzono, że woda pochodząca z miedzianego naczynia posiada właściwości uzdrawiające i oczyszczające organizm. Obecnie naczynia te zagościły w domach świadomych konsumentów doceniających długowieczne i prozdrowotne przedmioty.

Woda jest najważniejszym pierwiastkiem wymaganym dla organizmu. Ponad 75% ludzkiego ciała składa się z wody. W czasach starożytnych większość naszych przodków używała właśnie miedzianych naczyń do przechowywania wody, do napełniania w nie napojów oraz przygotowywania potraw. 

Dlaczego warto pić wodę z naczyń miedzianych?


Naczynie miedziane działa jak naturalny oczyszczacz. Pomaga naturalnie zabijać bakterie, wirusy i wszystkie inne drobnoustroje
. Miedź jest ważnym minerałem wymaganym dla ludzkiego ciała. Woda wypijana z naczyń miedzianych posiada właściwości przeciwnowotworowe, przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. 

Korzyści płynące z wody z naczynia miedzianego

1. Poprawia układ trawienny

Miedź ma charakter oligodynamiczny, który zabija wszystkie szkodliwe drobnoustroje w twoim żołądku. Miedź jest niesamowitym lekarstwem na niestrawność i wrzody. Odgrywa ważną rolę w procesie detoksykacji, utrzymując prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek. Miedziany pomaga w prawidłowym wchłanianiu składników odżywczych ze spożywanego pokarmu. Dlatego regularnie spożywaj wodę z naczyń miedzianych, aby poprawić proces trawienia i metabolizmu. 

2. Zapobiega rakowi

Miedź jest bogata w przeciwutleniacze i właściwości przeciwrakowe. Przeciwutleniacze pomagają w walce z wolnymi rodnikami i zapobiegają uszkodzeniom komórek. Regularne spożywanie wody z naczyń miedzianych może pomóc w zapobieganiu rakowi.

3. Przyspiesz proces gojenia

Miedź znacznie przyspiesza proces gojenia. Są bogate w właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które zapobiegają infekcji. Miedź pomaga wzmocnić układ odpornościowy i pomaga w produkcji nowych komórek. W szczególności zwiększają proces gojenia.Pacjenci z wrzodami uzyskają szybsze gojenie i powrót do zdrowia, jeśli będą regularnie pić wodę z naczyń miedzianych.

4. Spowalnia proces starzenia

Miedź jest bogata w właściwości przeciwutleniające. Pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Wolne rodniki są odpowiedzialne za proces starzenia się. Miedzi pomaga w zapobieganiu uszkodzeniom komórek i poprawia produkcję nowych komórek. Picie miedzianej wody zapobiega zmarszczkom i wysypkom na skórze.

5. Zapobiega niedokrwistości

Codzienne picie wody w naczyniu miedzianym może pomóc w zapobieganiu anemii. Miedź poprawia mechanizm wchłaniania składników odżywczych, co pomaga poprawić wchłanianie żelaza z pożywienia. Pij więc wodę w naczyniu miedzianym, aby zapobiec anemii i uzyskać wystarczającą ilość żelaza z pokarmów bogatych w żelazo. Miedź uczestniczy w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Od tworzenia komórek po wspomaganie wchłaniania żelaza, miedź jest niezbędnym minerałem dla funkcjonowania organizmu.

6. Reguluje funkcję tarczycy

Lekarze uważają, że głównym powodem problemu z tarczycą jest brak miedzi w organizmie. Jest to powszechny problem występujący u ludzi z nadczynnością tarczycy. Regularne spożywanie wody w naczyniu miedzianym zapobiega problemom z tarczycą i poprawia ogólny stan zdrowia.

7. Pomaga w odchudzaniu

Regularne spożywanie wody w naczyniu miedzianym pomaga schudnąć. Miedź pomaga rozkładać tłuszcz i bardzo skutecznie go eliminuje. Miedź pomaga również dostroić zdrowie układu trawiennego. Więc regularnie spożywaj wodę z miedzianych naczyń.

8. Pomaga utrzymać ciśnienie krwi i poprawia zdrowie serca

Badanie stwierdza, że ​​miedź pomaga utrzymać ciśnienie krwi. Pomagają obniżyć poziom trójglicerydów, cholesterolu i poprawiają zdrowie serca. Zapobiega również gromadzeniu się tłuszczu w naczyniu krwionośnym zwanym płytką nazębną. Miedź pomaga zminimalizować ryzyko rozwoju chorób serca.

9. Poprawia zdrowie skóry

Miedź jest głównym związkiem odpowiedzialnym za produkcję melaniny. Melanina to pigment łagodzący kolor oczu, skóry i włosów. Regularne spożywanie wody z miedzianych naczyń może poprawić zdrowie skóry i zapewnia gładką i jędrną skórę.

10. Zmniejsza zapalenie stawów i jego objawy.

Miedź jest bogata w właściwości przeciwzapalne, co pomaga zmniejszyć ból zapalny stawów. Miedź pomaga wzmocnić kości, zapobiega osteoporozie i innym problemom związanym z kośćmi. 

Instrukcje dotyczące użytkowania i konserwacji naczyń miedzianychUwagi:

 W wyniku utleniania kolor miedzianej butelki będzie się z czasem zmieniać. Ponadto na miedzi pojawiają się „plamy” w sposób naturalny. Oba są wynikiem naturalnych właściwości miedzi i nie mają negatywnego wpływu na picie wody z takiej butelki.

• Stosuj butelkę tylko do wody. Nie stosować do mleka, soków z cytrusów i kwaśnych płynów.

• Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Jak wybrać miedziane naczynie?

Aby uzyskać korzyści z wody w naczyniach miedzianych, musisz wybrać odpowiednie naczynie z czystej miedzi. U nas znajdziesz wyłącznie naczynia, które posiadają najwyższy skład procentowy miedzi 99,993% potwierdzony certyfikatem.

Jak korzystać z dobrodziejstwa wody z naczynia miedzianego?

Po nalaniu wody do naczynia, obojętnie czy jest to butelka, dzbanek czy szklanka, odczekaj 4 godziny przed wypiciem. Właśnie tyle potrzebuje woda, aby oczyścić się i wzbogacić w pierwiastek miedzi.

Ile wody dziennie mogę wypijać?

Zaleca się wypijanie dziennie 2-3 szklanek wody (po 200ml). Picie wody z naczynia miedzianego w zalecanej dobowej dawce 400ml - 600ml w zupełności zaspokaja te potrzeby organizmu.

Jak myć?

Nie używaj twardych środków czyszczących i szczotek do czyszczenia naczyń miedzianych. Naczynia miedziane myjemy ręcznie, nie w zmywarce. Czyść je naturalnym płynem do naczyń, miękką gąbką i wodą o temperaturze pokojowej. Możesz także użyć soku z cytryny lub sody oczyszczonej.

Kraj pochodzenia: Indie

Skompletuj cały zestaw miedzianych dzbanków i kubków - ciesz się pysznym i pełnowartościowym smakiem wody!

Zobacz  wszystkie  MIEDZIANE  NACZYNIA