Misa tybetańska grająca Chö-pa 1.7 kg średnica 23.5 cm

7229
Nepal
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

792,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Klasyczna, ręcznie kuta misa tybetańska (nepalska), posiadająca własny, niepowtarzalny dźwięk.

Udział połączenia 8 róźnych metali, średnica i grubość ścianek mis zapewniają unikatowy dźwięk i głębokie brzmienie każdej misy. Wybierając misy ręcznie wyrabiane masz pewność, że są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, co charakteryzuje to ręczne, tradycyjne i misterne rzemiosło wyrabiana mis.

Więcej szczegółów

Klasyczna, ręcznie kuta misa grająca, posiadająca własny, niepowtarzalny dźwięk. Udział procentowy 8 metali, średnica i grubość różnych mis zapewniają specyficzny dźwięk i brzmienie każdej misy, dlatego każda misa jest wyjątkowa.

Te bite lub kute misy wykonywane są w całości ręcznie. Każda misa jest starannie kuta ręcznie, co wymaga kilku etapów tworzenia. Początkowo różne składy surowych metali do przygotowania (miedź, cyna, nikiel, cynk, żelazo, ołów, srebro i rtęć) są topione w piecu, zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi brązu.  Roztopiony metal wyjmuje się z pieca i wlewa do różnych rozmiarów kubków wpustowych i kostek. Następnie metalowe formy są zwijane w okrągłe arkusze metalu o wymaganym rozmiarze i grubości. Arkusze są następnie młotkowane zgodnie z precyzyjnymi specyfikacjami pomiarowymi i klasyfikowane według wagi i rozmiaru. W przypadku procesu wbijania 4 do 5 blach jest układanych w stos, a następnie podgrzewanych w bardzo wysokiej temperaturze.

Rozżarzone do czerwoności blachy są młotkowane przez grupę wykwalifikowanych rzemieślników, aż do ostygnięcia metalu. Ten proces jest powtarzany kilka razy, aby uformować pożądany rozmiar i kształt każdej misy. Tylko jeśli potrawa świeci się na czerwono, można ją wbić. Właściwie, gdy ostygnie, traci swoją elastyczność, staje się bardziej kruchy, a tym samym ryzykuje powstawanie pęknięć przy uderzeniu. Po osiągnięciu pożądanego kształtu rozpoczyna się indywidualny proces precyzyjnego strojenia i kształtowania każdej misy. Wreszcie, poszczególne misy są grawerowane, a wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia wygładzona.

Rozmiar cm ± 23,5
Waga w gramach 1600-1700