Misa tybetańska grająca Chö-pa, ok. 675-775 g., średnica 14.5 cm

7950
Nepal
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

445,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Klasyczna, ręcznie kuta misa tybetańska (nepalska), posiadająca własny, niepowtarzalny dźwięk.

Udział połączenia 8 róźnych metali, średnica i grubość ścianek mis zapewniają unikatowy dźwięk i głębokie brzmienie każdej misy. Wybierając misy ręcznie wyrabiane masz pewność, że są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, co charakteryzuje to ręczne, tradycyjne i misterne rzemiosło wyrabiana mis.

Więcej szczegółów

Te ręcznie kute misy wykonywane są w całości przez rzemieślników w Nepalu. Każda misa jest starannie kuta ręcznie, co wymaga kilku etapów tworzenia.

Początkowo różne składy surowych metali do przygotowania (miedź, cyna, nikiel, cynk, żelazo, ołów, srebro i rtęć) są topione w piecu, zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi brązu. 

Roztopiony metal wyjmuje się z pieca i wlewa do różnych rozmiarów kubków wpustowych i kostek. Następnie metalowe formy są zwijane w okrągłe arkusze metalu o wymaganym rozmiarze i grubości.

Arkusze są następnie młotkowane zgodnie z precyzyjnymi specyfikacjami pomiarowymi i klasyfikowane według wagi i rozmiaru. W przypadku procesu wbijania 4 do 5 blach jest układanych w stos, a następnie podgrzewanych w bardzo wysokiej temperaturze.

Rozżarzone do czerwoności blachy są młotkowane przez grupę wykwalifikowanych rzemieślników, aż do ostygnięcia metalu. Ten proces jest powtarzany kilka razy, aby uformować pożądany rozmiar i kształt każdej misy. Tylko jeśli potrawa świeci się na czerwono, można ją wbić. Właściwie, gdy ostygnie, traci swoją elastyczność, staje się bardziej kruchy, a tym samym ryzykuje powstawanie pęknięć przy uderzeniu.

Po osiągnięciu pożądanego kształtu rozpoczyna się indywidualny proces precyzyjnego strojenia i kształtowania każdej misy. Wreszcie, poszczególne misy są grawerowane, a wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia wygładzona.

Misa wydobywa dżwięki w częstotliwości - 863  Hz *

Tonacja A

*Częstotliwość tonu podstawowego w Hz jest tylko wartością orientacyjną i może się minimalnie różnić w zależności od użytej pałki, sprzętu i oprogramowania do jego oceny.

Rozmiar średnica ± 14.5 cm

Waga w gramach ok. 675-775 g

*podstawka pod misę nie stanowi oferty