Misa grajaca tybetańska Shanti mieniąca się złotem 1,40 kg średnica ok 23 cm

7226
Nepal
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

699,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Oryginalna, ręcznie kuta misa z Nepalu o poszerzonym kształcie i bardzo wyjątkowym, długotrwałym dźwięku.

Więcej szczegółów

Ręcznie wykonana misa wykonana z miedzi, cyny i 8 metali szlachetnych (Ag, Ni, Cd, Ru, Pd, Pt, Cr, Mn).

Każda misa jest starannie ubijana ręcznie, co wymaga kilku procesów, aby wykończyć i uformować ją w idealną, ręcznie młotkowaną misę. W procesie produkcji najpierw w piecu topi się różne składy metali jako surowców (miedź, cyna, cynk, żelazo, ołów, złoto i srebro), w zależności od potrzeb produkcyjnych. Roztopiony metal wyjmuje się z pieca i wlewa do kostek, aby przygotować metalową formę o różnych rozmiarach i wadze. Następnie okrągłe metalowe formy są cięte na okrągłe metalowe krążki o wymaganym rozmiarze i grubości. Następnie krążki te są ręcznie bite lub młotkowane, po dokładnym pomiarze i kategoryzowane według wagi i rozmiarów misek. Jeśli chodzi o ręczne wbijanie misek śpiewających, układa się od 4 do 5 metalowych krążków, jeden na drugim, a następnie podgrzewa do czerwoności.

Blachy rozgrzane do czerwoności są młotkowane przez grupę rzemieślników, o ile ciepło pozostaje w metalu, a następnie ponownie przetwarzane na czerwone ogrzewanie w celu ciągłego ubijania. To nagrzewanie i ubijanie połączonych w wiązkę i ułożonych w stos krążków metalowych trwa do uzyskania pożądanego kształtu i rozmiaru. (Z tego powodu młotkowane lub bite misy będą proporcjonalnie różniły się rozmiarem i średnicą dla każdej misy śpiewającej). podczas gdy pozostaje miękki i elastyczny. Ponieważ gdy metal ostygnie, straci swoją miękkość i elastyczność, co z kolei powoduje, że metal staje się kruchy, a tym samym miska może ulec zniszczeniu. Przyczyną tego intensywnego procesu pracy jest to, że zawartość metalu (brąz lub mieszanina siedmiu metali) jest bardzo wrażliwa na ciepło i twardnieje, gdy traci swoją wysoką temperaturę i powoduje pęknięcia i pęknięcia.

Po zakończeniu kształtowania wybranych misek rozpocznie się indywidualna praca. Na tym etapie każda misa uzyskuje jednolity kształt i rozmiar, a po raz kolejny można to zrobić tylko podczas czerwonego procesu wypalania, podgrzewania i ubijania. Po ustaleniu kształtu i rozmiaru wykonuje się dalsze uderzanie młotkiem w celu ostatecznego dostrojenia i ukształtowania mis śpiewających. Poszczególne misy są następnie dłutowane i szorowane w celu wykończenia, wewnątrz i na zewnątrz.


Rozmiar cm ± 22-24

Waga w gramach 1250-1500

Kolor Złoto