Szukaj

Misy tybetańskie, gongi, dzwonki i cymbałki

Partners
payment logos: przelewy24, dpd, inpost, paczkomaty, zaufane opinie ceneo

Misa tybetańska grająca Chö pa 1.5 kg, średnica 22 cm

7227
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny

580,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Misy Chö-pa posiadają charakterystyczny wyrazisty lub subtelny grawer poprowadzony dookoła zewnętrznej górnej krawędzi misy.

Więcej szczegółów

 Klasyczna, ręcznie kuta misa grająca, posiadająca własny, niepowtarzalny dźwięk. Udział procentowy 8 metali, średnica i grubość różnych mis zapewniają specyficzny dźwięk i brzmienie każdej misy, dlatego każda misa jest wyjątkowa.

Te bite lub kute misy wykonywane są w całości ręcznie. Każda misa jest starannie kuta ręcznie, co wymaga kilku etapów tworzenia. Początkowo różne składy surowych metali do przygotowania (miedź, cyna, nikiel, cynk, żelazo, ołów, srebro i rtęć) są topione w piecu, zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi brązu.  Roztopiony metal wyjmuje się z pieca i wlewa do różnych rozmiarów kubków wpustowych i kostek. Następnie metalowe formy są zwijane w okrągłe arkusze metalu o wymaganym rozmiarze i grubości. Arkusze są następnie młotkowane zgodnie z precyzyjnymi specyfikacjami pomiarowymi i klasyfikowane według wagi i rozmiaru. W przypadku procesu wbijania 4 do 5 blach jest układanych w stos, a następnie podgrzewanych w bardzo wysokiej temperaturze.

Rozżarzone do czerwoności blachy są młotkowane przez grupę wykwalifikowanych rzemieślników, aż do ostygnięcia metalu. Ten proces jest powtarzany kilka razy, aby uformować pożądany rozmiar i kształt każdej misy. Tylko jeśli potrawa świeci się na czerwono, można ją wbić. Właściwie, gdy ostygnie, traci swoją elastyczność, staje się bardziej kruchy, a tym samym ryzykuje powstawanie pęknięć przy uderzeniu. Po osiągnięciu pożądanego kształtu rozpoczyna się indywidualny proces precyzyjnego strojenia i kształtowania każdej misy. Wreszcie, poszczególne misy są grawerowane, a wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia wygładzona.


Rozmiar cm ± 25

Waga w gramach 1450-1550 g

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: