Mydło Aleppo w kostce - 5% Olejku Laurowego ZERO WASTE - bez opakowania! 170g. Najel

8240
Najel
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

9,90 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Tradycyjne mydło Aleppo o zawartości 5% oleju laurowego.

Odpowiednie do codziennej pielęgnacji całego ciała.

Idealne do osób o wrażliwej i problematycznej skórze.

Więcej szczegółów

Mydło Aleppo jest naturalnym produktem orientalnym wytwarzanym bez dodatków chemicznych barwników i substancji zapachowych, co czyni je przyjaznym także dla skóry wrażliwej, alergicznej czy delikatnej skóry dziecięcej.
Występuje w kilku wariantach w zależności od ilości dodanego oleju laurowego.

Zawiera do 5% olejku laurowego i 95% oliwy z oliwek, która skutecznie odżywia i nawilża skórę.

Mydło Aleppo  jest uważane za jedno z najczystszych mydeł. Stworzone wyłącznie z najbardziej naturalnych składników: oleju laurowego, oliwy z oliwek, wodorotlenku sodu i wody. W pewnych przypadkach inne składniki dodaje się w sposób naturalny taki jak miód, olejki eteryczne, czerwoną glinkę, sól z morza martwego czy olej arganowy.

Mydło wytwarzane jest od dwóch tysięcy lat tą samą metodą. Duże bloki mydła są wykonane ręcznie przy użyciu tradycyjnej metody. Mydła są cięte na bloki i stemplowane w fabryce, co jest gwarancją jakości i oryginalności. Następnie mydła "leżakują" na stojakach w przewiewnych pomieszczeniach od 6-9 miesięcy. Podczas procesu suszenia mydło robi się twarde i zmienia kolor z oliwkowo zielonego na kolor głębokiego złota. Kolor mydła może się różnić i zależy głównie od ilości oleju laurowego.

Mydło Aleppo jest tak łagodne, że może być stosowane przez dorosłych, dzieci a nawet zwierzęta. Jest idealne dla skóry suchej ponieważ doskonale ją nawilża i nadaje aksamitnej gładkości. Nadaje się również do  wrażliwej skóry.

Oliwa z oliwek jest bardzo bogata w witaminę E i polifenole, które są skutecznym przeciwutleniaczem, wspomagającym opóźnienie efektów starzenia. 

Olej laurowy Tonizuje, stymuluje skórę i rozjaśnia cerę. Jest to doskonały produkt, który może być użyty przeciwko plamom na skórze i wypryskom. Odżywia i zmiękcza skórę, nie powodując jej wysuszenia i podrażnienia

Mydło Aleppo z powodzeniem może zastąpić szampon, odżywkę, mydło do twarzy czy krem ​​do golenia.

Mydło stosowane na twarz i ciało skutecznie i dogłębnie oczyszcza skórę delikatnie pozbywając się zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu reguluje nadmiar sebum i nadmierne wydzielanie potu.

Może być stosowane do demakijażu.

W przypadku osób o wrażliwej skórze, zaleca się używać mydła Aleppo do prania pościeli,  bielizny i ubranek dla dzieci.

Wybierz mydło Aleppo odpowiednie dla siebie.

Składniki: Olea europaea, Laurus nobilis oil, wodorotlenek sodu, Aqua.

SKŁADNIKI: OLIWIAN SODU, AQUA (WODA), LAURELAN SODU, GLICERYNA, CHLOREK SODU, WODOROTLENEK SODU.


Mydło po użyciu należy osuszyć. Unikać trzymania w zamkniętym pojemniczku. W ten sposób posłuży nam dłużej. 

Sposób przechowywania: Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od nasłonecznienia.

Sposób użycia: Przeznaczone do użytku zewnętrznego. Mydło spienić z niewielką ilością wody i umyć ciało. Może być używane również do mycia twarzy i włosów.

Odpowiedni do kąpania zwierząt domowych.

Wyprodukowano w Aleppo, Syria

To mydło Aleppo jest zalecane do codziennego oczyszczania i jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Mydło wetrzeć w wilgotną skórę, zmyć, a następnie spłukać wodą.

Historyczne mydło prosto z Aleppo

Przez wiele stuleci, od końca listopada do końca marca, wytwarzanie pierwszego na świecie twardego mydła odbywało się w niezmienionym procesie. Laboratoire NAJJAR jest producentem autentycznego mydła Aleppo, wytwarzanego wyłącznie z oliwy z oliwek i oleju laurowego.

Całkowicie naturalny, nie zawiera syntetycznego zapachu ani konserwantów. Jego właściwości pielęgnacyjne są doceniane na całym świecie.

----------------------------------------------------------------------------

Chronione oznaczenie geograficzne Aleppo Soap:

Aleppo Soap podlega ochronie na podstawie oznaczenia geograficznego zgodnie z syryjską ustawą nr. 8 ust. 2 z dnia 06.03.2007r. Zarządzenie zawierające logo i oznaczenie geograficzne zostało opublikowane pod nr. 9134 w dniu 05.10.2011. Ochrona oznaczenia geograficznego oznacza, że ​​nazwa i lokalizacja produkcji są chronione. Każdy produkt o nazwie Aleppo Soap musi być wytwarzany w Aleppo, które jest podzielone na 4 okręgi. W Syrii producenci mydła nazywają swój produkt Ghar Soap (mydło laurowe), jeśli nie jest on wytwarzany w samym Aleppo. Jesteśmy gorliwymi obrońcami tradycyjnego i przodków know-how mistrzów mydła z Aleppo. Nasze mydła z Aleppo są autentyczne, ponieważ tak naprawdę są wytwarzane w Aleppo według receptury przodków. Nazywamy wytwarzanie mydła Aleppo „przepisem”, ponieważ uważamy, że mistrzowie mydła „gotują” mydło. W rzeczywistości produkcję pasty mydlanej można przyrównać do naczynia gotowanego w kotle.

Laboratoire NAJJAR posiada 2 zakłady produkcyjne: laboratorium we Francji oraz fabrykę mydła Al NAJJAR w Syrii.

Rodzinna fabryka mydła służy do gotowania, nalewania i suszenia pasty mydlanej. Są to niezbędne kroki do tradycyjnego wytwarzania twardego mydła. W fabryce mydła znajduje się również miejsce do przechowywania mydła przez minimum 9 miesięcy oraz do czyszczenia mydła. Ręcznie krojone mydło Aleppo nazywamy tradycyjnym twardym mydłem. Nazywane są również chlebkami z mydłem Aleppo. Te Aleppo Soaps można przekształcać (dodając składnik) i prasować (formować), aby stworzyć Aleppo Soaps o różnych zapachach, aby wszyscy mogli się cieszyć.

Poszczególne etapy wytwarzania mydła Aleppo są zgodne z tradycyjną metodą, zgodnie z recepturą przodków, która ma fundamentalne znaczenie dla jego jakości:

Faza 1. Przez wiele stuleci, od końca listopada do końca marca, wytwarzanie pierwszego na świecie twardego mydła odbywało się w ten sam, niezmieniony sposób. Proces zmydlania rozpoczyna się od podgrzania wody i wodorotlenku sodu do określonej temperatury w dużym kotle. Dodajemy oliwę z oliwek, trzymamy w wysokiej temperaturze przez 12 godzin, a następnie odstawiamy. Jedną z naszych głównych zalet jest to, że pastę podgrzewamy metodą destylacji z parą wodną, ​​co pozwala nam lepiej kontrolować temperaturę. W przypadku zbyt wysokiej temperatury olejki tracą swoje dobroczynne właściwości.

Faza 2. Następnego dnia podgrzewamy zawartość kociołka, mieszając je i dodając olej laurowy (który został wcześniej przefiltrowany).

Faza 3. Otrzymana pasta mydlana jest następnie kilkakrotnie płukana osoloną wodą w celu usunięcia wszelkich śladów substancji żrących. Z tego etapu pochodzi chlorek sodu znajdujący się w mydle Aleppo. Woda jest następnie usuwana z kotła i poddawana recyklingowi. Te etapy są częścią procesu zmydlania. Olej przekształca się w cząsteczki mydła w wyniku naturalnej reakcji chemicznej między olejami a wodorotlenkiem sodu.

Faza 4. Następnie pastę mydlaną rozprowadza się w misce i wygładza na powierzchni. Po zestaleniu jest ręcznie krojony w kostki mydła. Każde mydło jest następnie ręcznie stemplowane naszą pieczęcią Najel.

Faza 5. Mydła są następnie stopniowo unoszone na palety i dzielone przez procent oleju laurowego przed umieszczeniem w wentylowanych piwnicach, z dala od słońca. Oznacza to początek minimalnego 9-miesięcznego okresu suszenia. W tym czasie mydła utleniają się na powierzchni i przybierają żółto-brązowy kolor, zachowując jednocześnie oliwkowo-zielony kolor od wewnątrz.

Faza 6. Po zakończeniu okresu suszenia mydła są czyszczone, owijane folią, pakowane w pudełka i układane na paletach. Są gotowe do wysłania.