Mala Unikalny naszyjnik modlitewny Głowa Buddy z Brązu & Perły & Kwarc Titanium Aura

Obniżka! Mala 2018 (Masterpiece!) All unique pieces, floss and... Zobacz większe

6866
India
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

204,00 zł

Cena bezpośrednio przed obniżką: 240,00 zł -15%

Promocja ważna do: 2024-06-16
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 240,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

  • piękne perły, kamienie szlachetne, w tym prawdziwy kwarc tytanowa aura, owoc bodi, głowa buddy z prawdziwego brązu.

Więcej szczegółów

Japa mala lub mala, dosłownie wahadło to różaniec z koralików w hinduizmie, pełniący podobną funkcję różańca w chrześcijaństwie. Japa mala składa się zwykle ze 108 koralików, chociaż używa się również innych liczb podzielnych przez 9. Malas używa się, aby nie tracić rachuby podczas recytowania, intonowania lub mentalnego powtarzania mantry lub imienia bóstwa. Buddyjski koralik modlitewny (mala, JapaMala) to sznur modlitewny używany w buddyzmie. Podobną funkcję pełni różaniec w chrześcijaństwie. Koraliki modlitewne są używane, aby nie tracić liczenia podczas recytacji lub śpiewania. Buddyjski koralik modlitewny składa się ze 108 koralików, w których mantra powinna być modlitwami i czterech koralików lub jednego koralika reprezentującego czterech niebiańskich królów. Buddyjskie koraliki modlitewne zwane po japońsku Juzu w standardowym mandaryńskim Fozhu lub shuzhu, a birmańskie a ba-di. Różaniec to sznur paciorków służący do odmawiania modlitw. Znanymi przykładami takich przedmiotów religijnych są różaniec w Kościele katolickim, tsjotki / komboschkini w Kościele prawosławnym, tasbih w islamie i japa mala w hinduizmie. Mala to różaniec używany głównie przez osoby o buddyjskim pochodzeniu. Obecnie widać, że coraz więcej ludzi na Zachodzie kupuje malę i używa jej jako naszyjnika modlitewnego lub nosi jako naszyjnik lub bransoletkę.

Tybetańczycy używają tego sznura, a zwłaszcza dołączonej do niego najsłynniejszej mantry (krótkiej modlitwy, świętego wersetu lub magicznej formuły). Kto nie zna mantry AUM MANI PADME HUM lub jak mówią Tybetańczycy: OM MANI HUNG PEME lub OM MANI Beh MEH HUNG. („Witaj klejnot w lotosie mego serca”). Wiele innych krótkich mantr to modlitwy w różnych celach. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w wierze katolickiej istnieje różaniec, w rzeczywistości pełni on tę samą funkcję: jest to różaniec z kilkoma modlitwami (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo) na głos lub w czasami przed snem. Mala składa się zwykle ze 108 paciorków modlitewnych, ale także z 54 (połowa) lub 27 (ćwierć) paciorków. 109. koralik (lub 55. lub 28.) zwany Sumeru lub Mera symbolizujący koronę. To Sumeru nie powinno być używane jako koralik modlitewny, ale jest punktem zwrotnym, punktem początkowym lub punktem końcowym mali. Pierwszy koralik jest zawsze koralikiem na lewo od Sumeru, a ostatni, tuż obok Sumeru.

Malę nakłada się po prawej stronie prawej ręki, tak aby mały palec i palec wskazujący w żaden sposób nie dotykały koralika lub sznurka. W ten sposób kciukiem po paciorku na dole poruszał się tylko palec środkowy i serdeczny. Ktoś przybywa do Sumeru i chce po raz drugi, serii 108, 54 lub 27 śpiewających mantr, mala jest obracana o pół obrotu tak, że idziesz z powrotem w prawo i nie jesteś z tyłu. Ostatni koralik jest znowu pierwszym koralikiem. Jeśli ktoś planuje kilkukrotną modlitwę mala (JAPA = litanijne powtórzenie modlitw, zaklęć i imion boskich), to można uchwycić za pomocą np. sypkich cząstek mineralnych lub czegoś podobnego wymaganej dla siebie liczby na stole i za każdym razem odłóż na bok, aby umysł nie był rozpraszany przez telefon, aby nadążyć. Jest więc więcej narzędzi do skupienia myśli na całej mali, a nie do liczenia.

Widzisz wiele malas (108 koralików) lub sumirdi (27 lub 54 koralików) z różnymi rodzajami koralików. Dobrze znane są nasiona malas z drzewa Rudraksha i kwiatu lotosu. Zobaczysz również malas w komplecie z tulsihoutem z róży lub drzewa sandałowego, ale także muszlami. Droższe malas są wykonane z kryształowych lub srebrnych koralików lub pereł.