SKROBACZKA DO CZYSZCZENIA JĘZYKA Z CZYSTEJ MIEDZI ochrona jamy ustnej

7441
India
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

9,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Ajurwedyjska higiena jamy ustnej. 

Więcej szczegółów

Po nocy u wielu osób rano pojawia się nalot na języku, który należy usuwać regularnie.

Przed tysiącami lat w ajurwedyjskiej księdze "Charak Samhita" napisano: "złogi na języku wpływają na nasz oddech, tak więc język powinien być regularnie czyszczony".

Czyszczenie języka może mieć pozytywny wpływ na nieświeży oddech, choroby przyzębia i próchnicę - i mówią o tym nie tylko starożytne teksty ajurwedy. Nawet zachodni dentyści już dawno odkryli korzyści i coraz częściej zalecają stosowanie skrobaczki do języka.

Skrobaczka do języka wykonana z czystej miedzi, która w tradycji ajurwedy jest wysoko ceniona ze względu na swoje szczególne właściwości.

Jest wyjątkowo stabilna. Dodatkowe uchwyty zapewniają tej miedzianej skrobaczce przyjemny komfort podczas codziennego czyszczenia języka, a także atrakcyjny wygląd optyczny.

Sposób stosowania: 

Przed pierwszym użyciem wyczyść gorącą wodą.

Umyj zęby pastą do zębów lub proszkiem ajurwedyjskim. Język skrobaka poprowadź z tyłu do przodu 2-3 razy nad językiem. Następnie umyj skrobaczkę pod bieżącą wodą.


Chwyć miedzianą skrobaczkę obiema rękami za końce i przymocuj zakrzywioną część tak bardzo, jak to możliwe, z powrotem do języka. Pociągnij delikatnie język do przodu, tak aby toksyny pozostały na skrobaczce do języka. Powtórz 3 - 4 razy, następnie dokładnie wypłucz usta i wyczyść skrobak do języka.

Uwagi dotyczące miedzi i czyszczenia:


Miedziana skrobaczka do języka jest wykonana w 100% z miedzi (żadnych innych metali). Miedź może utleniać się w sposób naturalny w powietrzu, zwłaszcza w kontakcie z wilgocią lub wodą. Dzięki temu naturalnemu utlenianiu miedź może zmienić kolor z ciemnego na czarny, a po dłuższym czasie może pojawić się nawet zielona rdza miedzi - są to nieszkodliwe, naturalne procesy. Do czyszczenia miedzianej skrobaczki do języka zalecamy regularne jej mycie w gorącej wodzie, a następnie użycie odrobiny cytryny do usunięcia wszelkich pozostałych ciemnych plam - w ten sposób miedziana skrobaczka zawsze pozostanie czysta i lśniąca.

Sposób  użycia: Przed użyciem opłucz czyścik do języka pod bieżącą wodą. Umieść czyścik z tyłu, pośrodku języka, następnie przesuń go do przodu. Zachowaj ostrożność by nie zaciskać go zbyt mocno. Powtarzaj ten proces. Przepłucz usta wodą lub płynem do płukania.

Uwagi: Z ajurwedyjskiego punktu widzenia w celu poprawy stanu higieny jamy ustnej polecane jest płukanie olejem sezamowym.

* Jeśli w trakcie czyszczenia języka poczujesz dyskomfort ( suchość języka ) , możesz użyć pasty do zębów, aby posmarować język przed czyszczeniem. Pasta  neutralizuje bakterie na języku a także pomaga je łatwo usunąć. Po czyszczeniu dokładnie wypłucz usta wodą

Składniki:

100% Miedź