Olejek do nosa Nasya Oil 10 ml PREMIUM Maharishi Ayurveda Ziołowe Oczyszczenie Nosa

1761
Maharishi
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

52,14 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Oryginalny ajurwedyjski olejek do pielęgnacji nosa. Wspomaga oczyszczanie nosa i ułatwia swobodny oddech.

Więcej szczegółów

Ayuwerdyjski olejek do nosa Nasya oil Maharishi o właściwościach nawilżających. Olejek sezamowy nawilża skórę nosa i zapobiega jego przesuszeniu.

Aplikacja 2-3 kropel olejku jest częścią codziennej rutyny życia w zgodzie z systemem medycznym Ayurwedy.

Olejek Anu Thailam używany zgodnie z instrukcją  wspomaga oczyszczanie zatok i ułatwia swobodny przepływ powietrza. Dzięki usunięciu nadmiaru śluzu łagodnie oczyszcza i udrażnia nos.

Lekarze ajurwedyjscy uważają także, iż poprzez usprawnienie niezwykle ważnego procesu jaki jest swobodny przepływ powietrza przez nos wzmacniają się mięśnie i stawy twarzy i szyi oraz poprawia się krążenie kwi w tej strefie.

Twierdzą także, że pomaga to złagodzić sztywność karku oraz może zapobiegać takim problemom jak łysienie, przedwczesne siwienie włosów, migreny i bóle głowy. 

Według ajurwedy swobodne oddychanie zapewnia także poprawę koncentracji i pamięci oraz poprawia słuch.Sposób użycia: 2-3 krople zaaplikować bezpośrednio do nosa. 

Optymalnie jest skorzystać z porady ajurwedyjskiego lekarza i do jego porady dostosować czestotliwość korzystania z preparatu.

Najczęściej zaleca się czyszczenie nosa w cyklach siedmiodniowych 3 razy w roku. Przez resztę czasu można korzystać z soli fizjologicznej lub specjalnych czajniczków Neti.

Nie należy używać dwóch metod w tym samym dniu. 

Należy położyć się z głową odchyloną jak najbardziej do tyłu jednak bez nadwyrężania szyi (można podeprzeć głowę na poduszce). Umieścić dwie krople oleju do każdego nozdrza i pozostać w pozycji leżącej przez kilka minut. Olej odblokuje zatkany nos i może spowodować wyciekanie śluzu i spływanie jego do gardła. Uwolnionego śluzu nie nalezy połykać lecz wypluwać do zlewu tak wiele razy jak będzie to konieczne.

Na zakończenie przepłukać usta ciepłą wodą.

Uwaga: Olejek jest produktem naturalnym i ryzyko wystąpienia jakichkolwiek podrażnień jest niewielkie, ale przed pierwszym użyciem poleca się wykonanie próby uczuleniowej poprzez wprowadzenie jednej kropli w okolice błony śluzowej nosa lub na skórę za uchem. Jeśli w ciągu 48h nie wystąpią niepożądanie efekty można używać preparatu ściśle według instrukcji. Chronić przed dziećmi. Przeznaczony do użytku osób dorosłych

Składniki:

olej sezamowy, shatavari, rubia cordofolia, wyciąg z białego lotosu, adhatoda vasica, lukrecja gładka, psianka czarna, khas, hibiskus, leptadenia reticulata, uraria picta, cynamon, kardamon, nymphaea stellata, ekstrakt z korzenia berberysu, nagaramustaka, vidanga, manayupa, niepokalanek, wełniak azjatycki, klejowiec, kukrkuma, cedr