Olejek Sandałowy 100% Czysty Oryginalny z Indii (Santalum Album) 10ml

Olejek eteryczny Drewno Sandałowe (100% Album Santalum) 10ml Zobacz większe
4448
SOIL AND EARTH
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

380,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Najwyższej jakości drewno sandałowe. Indyjski czysty olejek sandałowy, czyli Santalum Album. Pełny wachlarz właściwości i działań terapeutyczny. Czczony w hinduiźmie i celebrowany w obrządkach religijnych i społecznych.

Więcej szczegółów

Najwyższej jakości i klasy drewno sandałowe hinduskiej odmiany, czyli pożądany Album Santalum.

Olejek z drzewa sandałowego jest powszechnie znany z jego słodkiego zapachu i jest często używany jako składnik bazowy dla produktów takich jak kadzidła, perfumy, kosmetyki i woda po goleniu. Swietnie komponuje się z innymi olejkami ze względu na swoje uniwersalne aromatyczne właściwości.

Olej z drzewa sandałowego jest częścią tradycji religijnych w Indiach i innych krajach wschodnich. Drzewo sandałowe jest uważane tam za święte i często jego symbolika wykorzystywana jest do tradycyjnych obrządków, a samo drewno sandałowe  wykorzystywane jest również przy dekoracjach ślubnych lub świętach z okazji narodzin dziecka.

Najdroższy olejek eteryczny dostępny na rynku!

Zwiększone zapotrzebowanie na indyjskie drzewo sandałowe, sprawia, że jego cena w handlu rośnie.

Możesz również rozważyć stosowanie w ramach alternatywy syntetycznego oleju z drzewa sandałowego, jeśli jesteś miłośnikiem tego zapachu a właściwości terapeutyczne nie są tak bardzo tu kluczowe:

Drzewo im starsze, aromat wydobytego z niego olejku będzie silniejszy. 

Olej sandałowy składa się z dwóch podstawowych cząsteczek, alfa i beta-santalolu. Cząsteczki te wytwarzają silny zapach.

Korzyści olejku z drzewa sandałowego

  •  Rozjaśnia umysł

Jedną z podstawowych zalet drewna sandałowego jest to, że wspiera jasność umysłu. Dlatego wykorzystywany jest przy produkcji kadzideł i w aromaterapii, a także do medytacji, modlitwy lub innych duchowych rytuałów. W badaniu z 2006 r. Oceniono wpływ olejku z drzewa sandałowego na poziom uwagi i pobudzenia. Olejek pozwala odczuwać pogłebioną świadomość psychiczną, powiększoną percepcję postrzegania i klarownością poznawczą. Olejek znajduje zastosowanie w aromaterapii. Wdychanie olejku sandałowego wspomaga koncentrację, ale nie pobudza i nie powoduje rozdrażnienia a jedynie spokój i opanowanie.

  • Relaksuje i uspokoja

Pomaga stworzyć uczucie relaksu i spokoju. Rozlużnia i pomaga zasnąć, jednak nie wywołuje takiej senności jak działanie olejku lawendowego. Olejek sandałowy powoduje harmonijne uczucie, związane z odczuwaniem intensywniej obecności, bycia tu i teraz oraz samo świadomości.

  • Wzmacnia pamięć

Trudno zapamiętać ważne rzeczy, gdy jesteśmy przytłoczeni i zestresowani, dlatego używanie oleju sandałowego do utrzymania umysłu w stanie jasności może pomóc w poprawie pamięci.

  • Naturalny afrodyzjak

Drzewo sandałowe jest również afrodyzjakiem, który może pomóc w zwiększeniu libido. Drzewo sandałowe działa pobudzająco na zmysły i dodaje witalności. Kilka kropel dodanych do oleju np. sezamowego wywołuje przyjemne uczucie błogości i dodaje energii seksualnej.

  • Działa ściągająco

Drzewo sandałowe ma łagodne działanie ściągające, co oznacza, że ​​może wywoływać niewielkie skurcze w naszych tkankach miękkich, takich jak dziąsła i skóra. Wiele wody po goleniu i toniki do twarzy używają drzewa sandałowego jako jednego z ich podstawowych składników, aby pomóc ukoić i oczyścić skórę.

Jak stosować olejek z drzewa sandałowego:


Drzewo sandałowe trudno porównać z innymi olejkami, ponieważ jest to tak kompleksowy olejek o szerokich terapeutycznych właściwościach jak żaden inny. Olejek znajduje zastosowanie w aromaterapii, tOgólnie, oleje są wdychane, rozpylane w powietrzu, masowane w skórę, a czasem przyjmowane doustnie.

Wiele osób uważa olejki eteryczne pomocne w radzeniu sobie ze stresem i relaksacji. Zapachy są silnie związane z naszymi emocjami i wspomnieniami, ponieważ nasze receptory zapachowe znajdują się obok ośrodków emocjonalnych w naszym mózgu, ciała migdałowatego.

Naukowcy uważają, że niektóre substancje zapachowe mogą pomóc w uspokojeniu lub spokoju uczuć, co prowadzi do ogólnej redukcji stresu i uleczenia. Inne oleje mogą wchodzić w interakcje z niektórymi hormonami, neurotransmiterami lub enzymami, powodując specyficzną zmianę w chemii naszego ciała