Olejek Sandałowy 100% Czysty Oryginalny z Indii (Santalum Album) 10ml

Olejek eteryczny Drewno Sandałowe (100% Album Santalum) 10ml Zobacz większe
4448
SOIL AND EARTH
Nowy
Produkt dostępny

320,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Najwyższej jakości drewno sandałowe. Indyjski czysty olejek sandałowy, czyli Santalum Album. Pełny wachlarz właściwości i działań terapeutyczny. Czczony w hinduiźmie i celebrowany w obrządkach religijnych i społecznych.

Więcej szczegółów

Najwyższej jakości i klasy drewno sandałowe hinduskiej odmiany, czyli pożądany Album Santalum.

Olejek z drzewa sandałowego jest powszechnie znany z jego słodkiego zapachu i jest często używany jako składnik bazowy dla produktów takich jak kadzidła, perfumy, kosmetyki i woda po goleniu. Swietnie komponuje się z innymi olejkami ze względu na swoje uniwersalne aromatyczne właściwości.

Olej z drzewa sandałowego jest częścią tradycji religijnych w Indiach i innych krajach wschodnich. Drzewo sandałowe jest uważane tam za święte i często jego symbolika wykorzystywana jest do tradycyjnych obrządków, a samo drewno sandałowe  wykorzystywane jest również przy dekoracjach ślubnych lub świętach z okazji narodzin dziecka.

Najdroższy olejek eteryczny dostępny na rynku!

Zwiększone zapotrzebowanie na indyjskie drzewo sandałowe, sprawia, że jego cena w handlu rośnie.

Możesz również rozważyć stosowanie w ramach alternatywy syntetycznego oleju z drzewa sandałowego, jeśli jesteś miłośnikiem tego zapachu a właściwości terapeutyczne nie są tak bardzo tu kluczowe:

Drzewo im starsze, aromat wydobytego z niego olejku będzie silniejszy. 

Olej sandałowy składa się z dwóch podstawowych cząsteczek, alfa i beta-santalolu. Cząsteczki te wytwarzają silny zapach.

Alfa-santalol został przebadany laboratoryjnie na myszach pod kątem wielu korzyści zdrowotnych t.j: poprawa poziomu glukozy we krwi, zmniejszenia stanu zapalnego organizmu, zmniejszenia rozprzestrzeniania się raka skóry. Korzyści z sandałowca są liczne, podstawowymi są przede wszystkim te opisane poniżej:

Korzyści olejku z drzewa sandałowego

  •  Rozjaśnia umysł

Jedną z podstawowych zalet drewna sandałowego jest to, że wspiera jasność umysłu. Dlatego wykorzystywany jest przy produkcji kadzideł i w aromaterapii, a także do medytacji, modlitwy lub innych duchowych rytuałów. W badaniu z 2006 r. Oceniono wpływ olejku z drzewa sandałowego na poziom uwagi i pobudzenia. Olejek pozwala odczuwać pogłebioną świadomość psychiczną, powiększoną percepcję postrzegania i klarownością poznawczą. Olejek znajduje zastosowanie w aromaterapii. Wdychanie olejku sandałowego wspomaga koncentrację, ale nie pobudza i nie powoduje rozdrażnienia a jedynie spokój i opanowanie.

  • Relaksuje i uspokoja

Pomaga stworzyć uczucie relaksu i spokoju. Rozlużnia i pomaga zasnąć, jednak nie wywołuje takiej senności jak działanie olejku lawendowego. Olejek sandałowy powoduje harmonijne uczucie, związane z odczuwaniem intensywniej obecności, bycia tu i teraz oraz samo świadomości.

  • Wzmacnia pamięć

Trudno zapamiętać ważne rzeczy, gdy jesteśmy przytłoczeni i zestresowani, dlatego używanie oleju sandałowego do utrzymania umysłu w stanie jasności może pomóc w poprawie pamięci.

  • Naturalny afrodyzjak

Drzewo sandałowe jest również afrodyzjakiem, który może pomóc w zwiększeniu libido. Drzewo sandałowe działa pobudzająco na zmysły i dodaje witalności. Kilka kropel dodanych do oleju np. sezamowego wywołuje przyjemne uczucie błogości i dodaje energii seksualnej.

  • Działa ściągająco

Drzewo sandałowe ma łagodne działanie ściągające, co oznacza, że ​​może wywoływać niewielkie skurcze w naszych tkankach miękkich, takich jak dziąsła i skóra. Wiele wody po goleniu i toniki do twarzy używają drzewa sandałowego jako jednego z ich podstawowych składników, aby pomóc ukoić i oczyścić skórę.

  • 6. Przeciwwirusowe i antyseptyczne

Drzewo sandałowe jest doskonałym środkiem przeciwwirusowym. Stwierdzono, że jest to korzystne w zapobieganiu replikacji powszechnych wirusów, takich jak opryszczka pospolita. Może być stosowany na skórę, aby zmniejszyć stan zapalny spowodowany łagodnymi podrażnieniami skóry, takimi jak powierzchowne rany, pryszcze, brodawki lub czyraki.

zawsze przetestuj olej na niewielkiej powierzchni przed nałożeniem go bezpośrednio na skórę lub najpierw zmieszaj go z olejem bazowym. Od wieków stosuje się go również w leczeniu infekcji dróg moczowych i klatki piersiowej. Jeśli masz ból gardła, możesz również przepłukać gardło szklanką wody z kilkoma kroplami oleju z drzewa sandałowego.

  •  Działa przeciwzapalnie

Drzewo sandałowe jest również środkiem przeciwzapalnym, które może łagodzić łagodne stany zapalne, takie jak ukąszenia owadów, podrażnienia lub inne stany skóry. aktywny składnik drzewa sandałowego o nazwie santalol pomaga obniżyć markery stanu zapalnego w organizmie, zwane cytokinami. Uważa się, że santalol działa w podobny sposób jak leki NSAID, ale bez potencjalnych negatywnych skutków ubocznych.

Jak stosować olejek z drzewa sandałowego:


Drzewo sandałowe trudno porównać z innymi olejkami, ponieważ jest to tak kompleksowy olejek o szerokich terapeutycznych właściwościach jak żaden inny. Olejek znajduje zastosowanie w aromaterapii, tOgólnie, oleje są wdychane, rozpylane w powietrzu, masowane w skórę, a czasem przyjmowane doustnie.

Wiele osób uważa olejki eteryczne pomocne w radzeniu sobie ze stresem i relaksacji. Zapachy są silnie związane z naszymi emocjami i wspomnieniami, ponieważ nasze receptory zapachowe znajdują się obok ośrodków emocjonalnych w naszym mózgu, ciała migdałowatego.

Naukowcy uważają, że niektóre substancje zapachowe mogą pomóc w uspokojeniu lub spokoju uczuć, co prowadzi do ogólnej redukcji stresu i uleczenia. Inne oleje mogą wchodzić w interakcje z niektórymi hormonami, neurotransmiterami lub enzymami, powodując specyficzną zmianę w chemii naszego ciała 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: