Olejek eteryczny Tangerynka (Citrus x tangerina) 10 ml Song of India

6676
Song of India
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

22,34 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Świeży, cytrusowy zapach nadający pomieszczeniu klimat orzeżwienia i pozytywnej energii. Olejek Tangerine jest świeży, słodki, cytrusowy i podobny do skórki pomarańczy, ale ma bardziej skoncentrowany, intensywny aromat niż olejek ze słodkiej pomarańczy.

Więcej szczegółów

Różnice pomiędzy tangerynką a mandarynką

Tangerynki są mniejsze i słodsze od pomarańczy, ale większe od mandarynki i posiadają ciemniejszą skórkę. Tangerynka charakteryzuje się pomarańczowo - czerwoną skórką, która odróżnia ją od mandarynki.

Uważa się, że tangerynki (Citrus tangerina) pochodzą z Azji Południowo-Wschodniej. Tangerynka została wyeksportowana z Maroka w Afryce, skąd z portu w Tangerze została sprowadzona do Ameryki, dzięki dzemu zawdzięcza swoją nazwę.

W Stanach Zjednoczonych tangerynki są często nazywane potocznie mandarynkami. Ale tangerynki to krzyżówka mandarynki i słodkiej pomarańczy. Mandarynki dzielą się na tangerynki i klementynki.

Olejek Tangerynkowy ((Citrus reticulata L. Var./ Citrus x tangerina)

  • Specyfikacja olejku

Aromat: świeży, cytusowy, słodko-gorzki zapach skórki owocu cytrusowego.

  • Zastosowania olejku

Bezsenność wywołana stresem
Nerwowe wyczerpanie
Łagodny skurcz mięśni
Cellulit
Problemy trawienne
Detoksykacja
Bębnica
Zaparcia
Zatory ciała
Zmęczenie
Drażliwość
Smutek

Olejek tangerynkowy jest olejkiem eterycznym o orzeźwiającym, cytrusowym zapachu. Jest to ciecz koloru zielonkawo-żółtego lub zielonkawo-brunatnego.  Podobnie jak świeże owoce cytrusowe, olejek mandarynkowy jest uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, a jego rozkosznie słodki aromat może stworzyć szczęśliwy, zadowolony stan umysłu.

Olejek mandarynkowy pozyskuje się poprzez tłoczenie na zimno skórki owocu mandarynki. Mandarynki, które są częścią rodziny Rutaceae, prawdopodobnie pochodzą z Azji Południowo-Wschodniej i od tego czasu rozprzestrzeniły się na obszarysubtropikalne na całym świecie.

Główne składniki

a-Pinene
Mircen
Limonene
y-Terpinene
Cytronellal
Linalool
Neral
Octan Nerylu
Octan geranylu
Geraniol
Tymol
Carvone

Zastosowanie:

  • do kąpieli 
  • jako perfumy do ciała
  • do aromaterapii
  • do ulubionego olejku do masażu

Nie stosować bezpośrednio na skórę. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane i dlatego należy je zawsze mieszać z olejem bazowym lub kremem.

Zawartość buteleczki 10ml.