BIO Arjuna 80 kapsułek suplement diety Cosmoveda

BIO Arjuna 80 kapsułek, suplement diety, Cosmoveda Zobacz większe
4514
Cosmoveda
Nowy
Produkt dostępny

45,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Ma wyjątkowe właściwości wzmacniające prace serca, reguluje ciśnienie krwi, upokaja kołatanie serca i działa relaksująco.

Więcej szczegółów

Migdałecznik arjuna (Terminalia arjuna)

Arjuna znaczy „biały” lub „błyszczący”, co doskonale oddaje wygląd tego wielkiego drzewa, którego jasna kora odbija światło. Nazwa ta związana jest również z wojownikiem Arjuną – bohatera epickiego poematu Mahabharata, będącego jednym z głównych dzieł literatury hinduskiej. Co roku drzewo „zrzuca” starą korę, robiąc miejsce nowej, a jednocześni dostarczając cennego surowca do produkcji ziół wzmacniających serce, opóźniających starzenie i chroniących organizmy osób w podeszłym wieku.

ARJUNA

Migdałecznik arjuna (Terminalia arjuna), znany również jako arjun (hindi), arjuna lub kukubha (sansk.) to roślina występująca na terenie Indii, Birmy i na Sri Lance. Z drzewa pozyskuje się korę, która bogata jest w wapń, cynk, magnez i miedź.

Układ krążenia

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie arjuny wspomaga leczenie niewydolności serca, dusznicy, arytmii oraz nadciśnienia. Ponadto zaobserwowano, że obniża ona poziom cholesterolu i trójglicerydów (Dwivedi et al. 1987, Dwivedi i Jauhari 1997). Łagodzi stany zapalne i zapobiega przekrwieniom, które mogą być niebezpieczne dla serca. Działa również na poziomie mentalnym, łagodząc niepokój i uczucie „złamanego serca”. Wzmacnia mięsień sercowy, zwiększa jego elastyczność i korzystnie wpływa na naczynia włoskowate, dzięki tym samym zmniejszający ryzyko nadciśnienia. Harmonizuje przepływ  vyana vayu w sercu i reguluje krążenie krwi.

 

Płuca

Arjuna oddziałuje również na płuca. Łagodzi mokry kaszel, zapalenie oskrzeli i astmę powodowaną nadmiarem kapha. Pomaga też wyeliminować krwioplucie powodowane zbyt wysoką pitta.

 

Wątroba

Wspomaga pracę wątroby i łagodzi stany zapalne. Wspomaga leczenie marskości wątroby (Dwivedi 1987).

 

Skóra

Arjuna znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń skórnych spowodowanych nadmiarem pitta: trądziku, trądziku różowatego, świądu i pokrzywki (Paranjpe 2001).

 

Tkanki

Wspomaga gojenie się ran pooperacyjnych oraz proces zrastania kości. Arjuna w formie maści lub nalewki stosowanej zewnętrznie znacznie przyspiesza gojenie (Paranjpe 2001). Stosowana zewnętrznie lub wewnętrznie wspomaga leczenie owrzodzeń cukrzycowych.

 

Układ rozrodczy

Jej ściągające właściwości zapobiegają przedwczesnym wytryskom u mężczyzn, a u kobiet łagodzą krwawienia maciczne.

Zalecane spożycie: 

7 kapsułek 2 x dziennie między posiłkami z ciepłą wodą.

1 kapsułka zawiera 0,41g (0,31g netto) polifenoli

Dzienne spożycie maksymalne 8 kapsułek (4,34g)  zawiera 692,23mg. polifenoli.

Składniki: 

* Arjuna Terminalia Arjuna) (* z upraw ekologicznych)
 

Nie zawiera glutenu i laktozy.

Produkt spożywczy odpowiedni dla wegetarian.

Producent: Cosmoveda

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Sprawdź także inne zioła ajurwedyjskie