BIO KARELA Gorzki Melon Cukrzyca 80 kapsułek suplement diety Cosmoveda

BIO Gorzki Melon - Cukrzyca 80 kapsułek - suplement diety, Cosmoveda Zobacz większe
4517
Cosmoveda
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

46,21 zł

Dodaj do listy życzeń

Suplement diety regulujący poziom cukru. Odpowiedni dla diabetyków.

Więcej szczegółów

Gorzki melon zwany także Karela, Karavella, Kathilla, Momordica charantia jest ziołem, które reguluje poziom cukru we krwi i reguluje funkcjonowanie wszystkich organów człowieka. Zawiera Gurmarin, polipeptyd, którego działanie regulujące poziom cukru we krwi zostało potwierdzone doświadczalnie. 

Karela zawiera głównie lecytyny, charantyny i momordycyny. Wykazano, że lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową. Owoce Kareli są stosowane przez ajurwedyjską medycynę ludową jako środek na cukrzycę. 

Owoce i liście Kareli zawierają alkaloidy, glukozydy, olejki aromatyczne. Ziarna zawierają alkaloidy i ureazę. Liście, owoce i ich wyciągi Kareli mają terapeutyczne właściwości i stosowane są prze Ayurvedę. Są bogate w najważniejsze witaminy i minerały, szczególnie witaminy A, B1, B2, C i żelazo.

Regularne zażywanie Kareli zapobiega nadciśnieniu tętniczemu. 

Zaleca się stosowanie od 14 roku życia.

Działanie
Wspomaga regulację poziomu cukru we krwi poprzez blokowanie neuronalnej odpowiedzi na słodkie bodźce smakowe. Karela jest stosowna podczas cukrzycy. Lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową. 

Wskazania
Cukrzyca 
Nadciśnienie 

Badania kliniczne: 
Aktywność insulinopodobna wyciągu z Karela była testowana w badaniach klinicznych. W cukrzycy typu młodzieńczego szczyt działania hypoglikemicznego obserwowano po 1-8 godz. od podania Kareli, w cukrzycy dorosłych maksimum spadku stężenia glukozy następował po 12 godz. Karela ma również działanie redukujące hypercholesterolemię. Ostatnie badania brytyjskiego zespołu badawczego potwierdziły, że Karela ma właściwości insulinopodobne i określana jest jako "insulina roślinna". Wykazano jej dużą aktywność w obniżaniu poziomu cukru we krwi i w moczu. Karela zalecana jest w diecie cukrzyków jako wspomagający środek w walce z cukrzycą.

Składniki:

Proszek z owoców gorzkiego melona Karela / Momordica charantia 72%,*

hydroksypropylometyloceluloza **

* z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego

** kapsułka z warzywnej celulozy

Dawkowanie

2 kapsułki dwa razy dziennie po posiłku. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. 

Przechowywać w suchym miejscu i chronić przed światłem

bezglutenowe
bez laktozy
Vegan

Zawartość: 28,80g (80 kapsułek)