Suplement Brahmi 60 tabletek Maharishi Ayurveda

Suplement Brahmi 60 tabletek Maharishi Ayurveda Zobacz większe
6026
Maharishi
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

65,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Brahmi, synonim inteligencji i wiedzy, jest uważane przez świętych za boskie zioło, wykorzystywane jako środek wzmacniający mózg oraz w celu zwiększenia rozwoju pamięci, uczenia się i koncentracji.

Więcej szczegółów

Charaka Samhita, jedno z podstawowych starożytnych pism Ajurwedy, łączy Brahmiego z wieloma pozytywnymi właściwościami. Brahmi by Maharishi Ayurveda to suplement diety dla wszystkich, którzy muszą dużo pracować głową: ludzi pracy, studentów i naukowców w każdym wieku. Brahmi redukuje nadmiar Vata- i Kapha -Dosha, utrzymując zarówno równowagę dla Pitta-Dosha.

Brahmi (Bacopa monnieri) - bujna roślina z małymi zielonymi liśćmi i białymi kwiatami, która rośnie na obszarach mokrych i bagiennych. W diecie ajurwedyjskiej używa się korzenia, łodyg oraz liści.

Brahmi występuje w stanie naturalnym w Indiach oraz w tropikalnych i subtropikalnych strefach Azji, Australii, Afryki i Ameryki (tereny podmokłe).

Bacopa monnieri jest klasycznym ziołem działającym na mózg i nerwy obwodowe i zaliczana jest do ziół kategorii Brahmi, które poprawiają zarówno psychikę, jak i funkcjonowanie mózgu zwiększając jego możliwości intelektualne. 

Bacopa polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowyBacopa uważana jest za najważniejszy preparat ziołowy mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa olbrzymią rolę w terapii degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku.

Wiele badań wykazało, że Bacopa polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działania zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć a zwalniają się procesy starzenia. 

Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że Brahmi jest wyjątkowo użyteczna pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresu.

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie. 

Brahmi pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość. Brahmi jest idealna dla studentów i pracowników, którzy mają powyższe problemy. 

Jako środek działający na układ nerwowy Brahmi jest stosowana także w terapii wylewów do mózgu, nerwowych załamań, przemęczenia oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi.

Dla kogo jest przeznaczona?

- dla osób chcących poprawić koncentrację, pamięć i czujność

- dla osób, które doświadczają zmęczenia psychicznego

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie.

Składniki:

Brahmi (Bacopa monnieri, cała roślina), skrobia (Tapioca).

Zawartość: 30 g - 60 całkowicie wegańskie tabletki.