Suplement Brahmi 60 tabletek Maharishi Ayurveda

Suplement Brahmi 60 tabletek Maharishi Ayurveda Zobacz większe
6026
Maharishi
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

65,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Brahmi, synonim inteligencji i wiedzy, jest uważane przez świętych za boskie zioło, wykorzystywane jako środek wzmacniający mózg oraz w celu zwiększenia rozwoju pamięci, uczenia się i koncentracji.

Więcej szczegółów

Charaka Samhita, jedno z podstawowych starożytnych pism Ajurwedy, łączy Brahmiego z wieloma pozytywnymi właściwościami. Brahmi by Maharishi Ayurveda to suplement diety dla wszystkich, którzy muszą dużo pracować głową: ludzi pracy, studentów i naukowców w każdym wieku. Brahmi redukuje nadmiar Vata- i Kapha -Dosha, utrzymując zarówno równowagę dla Pitta-Dosha.

Brahmi (Bacopa monnieri) - bujna roślina z małymi zielonymi liśćmi i białymi kwiatami, która rośnie na obszarach mokrych i bagiennych. W diecie ajurwedyjskiej używa się korzenia, łodyg oraz liści.

Brahmi występuje w stanie naturalnym w Indiach oraz w tropikalnych i subtropikalnych strefach Azji, Australii, Afryki i Ameryki (tereny podmokłe).

Bacopa monnieri jest klasycznym ziołem działającym na mózg i nerwy obwodowe i zaliczana jest do ziół kategorii Brahmi, które poprawiają zarówno psychikę, jak i funkcjonowanie mózgu zwiększając jego możliwości intelektualne. 

Bacopa polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowyBacopa uważana jest za najważniejszy preparat ziołowy mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa olbrzymią rolę w terapii degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku.

Wiele badań wykazało, że Bacopa polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działania zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć a zwalniają się procesy starzenia. 

Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że Brahmi jest wyjątkowo użyteczna pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresu.

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie. 

Brahmi pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość. Brahmi jest idealna dla studentów i pracowników, którzy mają powyższe problemy. 

Jako środek działający na układ nerwowy Brahmi jest stosowana także w terapii wylewów do mózgu, nerwowych załamań, przemęczenia oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi.

Dla kogo jest przeznaczona?

- dla osób chcących poprawić koncentrację, pamięć i czujność

- dla osób, które doświadczają zmęczenia psychicznego

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie.

Składniki:

Brahmi (Bacopa monnieri, cała roślina), skrobia (Tapioca).

Zawartość: 30 g - 60 całkowicie wegańskie tabletki.