Zawieszka z Ametystu z Anahi w Boliwi

Zawieszka z Ametystu  z Anahi w Boliwi Zobacz większe
6872
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

76,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

WYMIARY

45-55mm


Ametyst jest fioletową odmianą kwarcu mineralnego (SiO2) i jest najbardziej poszukiwanym kamieniem z grupy kwarców. Etymologia: Nazwa pochodzi od greckiego αμεθυστoς (amethystos). Ametyst był już znany Egipcjanom, Etruskom i Rzymianom, Pliniusz Starszy już opisał. W starożytnych Chinach wycinano małe klejnoty ametystowe. W średniowieczu ametyst wysoko ceniony także w Europie.

Został nazwany biskupim, ponieważ był dla kamieni szlachetnych kamieniem szlachetnym i posiadał moce moce. Były zakochanych kamienia wstrzemięźliwości, obrońcą przed czarami i czarami. Przez Jacoba Maerlanta znajduje się, że upojenie rozprasza się. Przypuszcza się, że grecka nazwa „przeciw upojeniu” oznacza: wina, które pije się z kubka zrobionego z ametystu, nie można pić. Geneza: Metamorfieten, osady hydrotermalne, aluwialne.

Kryształy rosną na podstawie, pryzmaty często słabo rozwinięte i zawsze są zawsze kryształowe iglice pluć ametystem; Oto także najmocniejszy kolor. Sekcje te są odkurzane, tj. przerywane do teraz. Przy spalaniu w smaku od 470 do 750 stopni zmieniające się jasnożółte, czerwono-brązowe, zielone lub czerwone. ametysty, które inwentaryzacje będą bledną w świetle świetle dziennym. Za pomocą radu ma schodowy kolor. Kolor jest przeznaczony przez żelazo w nakierowaniu zm jonizującym.

W sztucznym świetle ametyst mniej atrakcyjny. Występujące już w średniowieczu Brazylia szczyciła się złożami ametystu, zdobywano je m.in. w Bahia, Minas Gerais i Mato Grosso. Ostatnio w Boliwii zwyciężył tzw. ametryn, czyli ametyst-cytryn, z naprzemiennie zmienianymi kolorami i żółtymi kolorami, od strony między kolorami są zbyt mocno.

Ametysty są również znane w Stanach Zjednoczonych, w Montanie, Maine, Georgii i Arizonie. W Kanadzie, Meksyku, Boliwii, Indiach, Birmie, Japonii, Chinach i Korei, a także na Sri Lance, Zimbabwe Kongo i wszystkie są również głównymi producentami. W Rosji ametyst występujący na Uralu, Jakucku i na Półwyspie Kolskim. Ametysty występują również w Armenii, Niemcy, Czechach, Słowacji, Bułgarii, kraju i Irlandii. Ametyst rzadko jest czystszym kryształem. Muzeum Brytyjskie na wyjątkowy polerowany kamień na Masę 343 karatów.

Inne mniejsze kamienie ważą mniej; Zakłady pochodzą z Brazylii. Smithsonian Institution w Waszyngtonie posiada nawet oszlifowany ametyst z Brazylii o wagi 1362 karatów i jeden z Północnej Karoliny o 202,5 ​​karata. Ametysty były często używane w klejnotach państwowych, takich jak berło Katarzyny Wielkiej i berło Korony Brytyjskiej.