Naszyjnik błyszczący z cyrkoni z kryształem i 2 zielonymi agatami

Naszyjnik błyszczący z kamieni 4 koraliki cyrkoni z kryształem i 2 zielonymi agatami Zobacz większe
6873
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

78,83 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Naszyjniki z kamieni szlachetnych są obecnie bardzo matowe, więc wiele jubilerów i sklepów z kamieniami szlachetnymi prosi o „pasujący blask”, wybrany do tej kombinacji, w której można ponownie „podrasować” tradycyjne, a nawet stare koraliki

Tlenek cyrkonu to sztucznie syntetyzowana, sześcienna forma krystaliczna tlenku cyrkonu (IV) (ZrO2). Materiał ma właściwości optyczne, które są bliższe właściwościom diamentu niż jakikolwiek inny materiał. Ludzkiemu oku nie jest łatwo rozróżnić. Cyrkonia jest również popularna jako imitacja diamentu.

lśni nieco słabiej niż diament. Z drugiej strony minerał ten ma większą ilość różnych kolorów, które się w nim mienią (dyspersja). Istnieje różnica w twardości i gęstości. Cyrkonia ma twardość 8,5 w skali Mohsa. Diament ma twardość 10. Cyrkonia ma gęstość (ciężar właściwy), która jest o około 75% większa niż diamentu. Jako cyrkonia diament można ciąć na różne kształty. Kamień jest mechanicznie polerowany, aby dopasować się do tolerancji cięcia diamentem.