Kadzidło Benzoina Syjamska 10szt patyczków 30 g Marco Polo's Treasures ECOCERT

Kadzidło Benzoin Syjam - 10szt. patyczków, 30 g Marco Polo's Treasures - ECOCERT Zobacz większe
6411
Fiore D'Oriente
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

26,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kadzidło wykonane z żywicy drzewa Benzoes Styrax. Kolekcja marki Fiore d'Oriente zainspirowana żeglarskimi odkrywczymi wyprawami Marco Polo.  

Żywica ta uważana jest za jeden z najważniejszych składników kadzidła.

Na Wschodzie od tysięcy lat wierzono, że dym wytwarzany ze spalania benzoiny ochroni dom przed wszelkimi przeciwnościami losu i przyniesie szczęście.

Więcej szczegółów

Benzoes uzyskiwany jest z drzew ambrowca syjamskiego. Posiada słodki, pudrowo-balsamiczny aromat.

To drzewo styraksowe o wysokości do 20 m, ze swoją czekoladową, cienką korą, rośnie w Laosie, Wietnamie, Tajlandii, Malezji i Kambodży. Zostaje zraniony przez zadrapanie kory aż do drewna, a wydzielina z rany, która przybiera czerwono-brązowy kolor, jest zbierana jako benzoes. Jest łatwo krucha i początkowo biaława w miejscach pęknięcia, zanim w powietrzu ciemnieje na złoty kolor.

Ciekawostka:

Już u Egipcjan benzoes uważany był za cenny dodatek do maści, perfum i kadzideł. Zmysłowo uwodzicielska cecha benzoiny nadaje jej moc afrodyzjaku podczas przyjemnych okazji do palenia. 

moc elementarna: WODA 

ognisko: UCZUCIE

Pobudza zmysłowość i działa uspokajająco.

Zmysłowy, drapieżny zapach ma działanie afrodyzjakalne, pobudzające. Wzmacnia fantazję i inspirację, medytację, uczucie euforii i zapewnia kojący uścisk. Zaleca się wymieszanie tej żywicy z drzewem sandałowym, kadzidłem, mirrą, labdanum, różą lub fasolą tonka.

Pod względem emocjonalnym działa uspokajająco i wzmacniająco. W pracy z czakrami jest zalecany do pracy z czakrą korzenia.

Wykonane według tradycyjnych receptur wedyjskich.

Od dawna kadzidełka są używane do modlitwy, jogi, medytacji, oczyszczenia i wszelkiego rodzaju rytuałów religijnych w każdym miejscu.

Kadzidełka Marco Polo's Treasures autorstwa Fiore d'Oriente

Laboratoria Fiore d'Orientes w Balgalore w Indiach są odpowiedzialne za wybór najlepszego surowca i przygotowanie mieszanki, z której powstaje kadzidło.

Kadzidło jest wysyłane drogą lotniczą i dostarczane do magazynów we Włoszech w celu zapakowania produktu w ciągu tygodnia, aby produkt pozostał na długo świeży.

Mieszanka składa się z miodu, rzadkich proszków drzewnych, olejków eterycznych, przypraw i ekskluzywnych żywic, aby uzyskać miękkie i gumowate kadzidło, uwalniające wyjątkowy zapach o niesamowitej jakości.

Używamy tylko naturalnych składników, bez chemicznych perfum i olejów mineralnych.

Masala jest przygotowywana według tej samej sekretnej receptury, co 400 lat temu, zgodnie z zaleceniami starożytnych nauk wedyjskich, faz księżyca, orbit Słońca i planet oraz bardzo cennych tradycyjnych tajemnic.

  • W 100% naturalne składniki, zatwierdzone przez ECOCERT-greenlife
  • Wykonane ręcznie z poszanowaniem natury i człowieczeństwa
  • Bez składników chemicznych, bez udziału ropy naftowej

  • Pochodzenie składników z Indii. 

Długość patyczka: 23 cm

Czas palenia: 60-80 minut

W opakowaniu znajduje się 10szt patyczków

W 1988 firma Fiore d'Oriente została założona we współpracy z grupą rodzin z Indii, aby produkować najlepsze kadzidła i dostarczać klientom czysty i całkowicie naturalny produkt.