Misa tybetańska grająca Nirmala - 300-400 g. - średnica 12 cm

8075
Nepal
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

250,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Piękno w prostocie.

Są produkowane ręcznie, dlatego średnica mis może się nieznacznie różnić.

Misa wykonana ręcznie z miedzi, cyny i 8 metali szlachetnych (Ag, Ni, Cd, Ru, Pd, Pt, Cr, Mn).

Więcej szczegółów

Misy kute lub ręcznie kute powstają w procesie pełnego ręcznego kucia. Każda misa jest starannie ręcznie ubijana, co wymaga kilku procesów, aby zakończyć i ukształtować ją w idealną ręcznie młotkowaną misę.

Rozmiar ± 12 cm

Waga 300-400g.

Częstotliwość ok. 1109 Hz, dźwięk C6*

* wartości mogą się różnić, podane zostały przybliżone parametry

Malet i podkładka pod misę do zakupienia osobno w innej kategorii

Więcej informacji o sposobie wyrabiania i chakrakterystyce mis:

W procesie wytwarzania najpierw topi się w piecu różne składy metali jako surowców (miedź, cyna, cynk, żelazo, ołów, złoto i srebro), w zależności od potrzeb produkcyjnych, takich jak wykonanie mis z brązu lub na siedem metalowe misy do śpiewania. Roztopiony metal jest wyjmowany z pieca i wlewany do kostek w celu przygotowania metalowej formy dla różnych rozmiarów i ciężarów.

Następnie okrągłe metalowe formy są cięte na okrągłe metalowe krążki o wymaganym rozmiarze i grubości. Następnie krążki te są ręcznie bite lub młotkowane, po dokładnym pomiarze i kategoryzowane pod względem wagi i rozmiaru misek. Jeśli chodzi o proces ręcznego kucia mis, 4 do 5 metalowych krążków jest układanych jeden na drugim, a następnie podgrzewane do czerwoności.

Rozgrzane do czerwoności blachy są młotkowane przez grupę doświadczonych rzemieślników, o ile ciepło pozostaje w metalu, a następnie ponownie przetwarzane na czerwone ogrzewanie w celu ciągłego procesu ubijania.

To nagrzewanie i bicie połączonych i ułożonych w stos metalowych krążków trwa do momentu uzyskania pożądanego kształtu i rozmiaru. (Dlatego też wbijane lub bite misy będą proporcjonalnie różne pod względem wielkości i średnicy dla każdej pojedynczej misy.)

Podczas procesu kucia tych mis, metalowy dysk może być wbijany tylko w czasie, gdy jest rozgrzany do czerwoności, podczas gdy pozostaje miękki i elastyczny. Ponieważ gdy metal ostygnie, straci swoją miękkość i elastyczność, co z kolei powoduje, że metal staje się kruchy, a tym samym miska może ulec zniszczeniu.

Powodem tego intensywnego procesu pracy jest to, że zawartość metalu (mieszanka brązu lub siedmiu metali) jest bardzo wrażliwa na ciepło i staje się twardsza, gdy traci wysoką temperaturę i może pękać i pękać.

Po zakończeniu kształtowania pożądanych misek rozpocznie się indywidualna praca. Na tym etapie każda miska zostaje doprowadzona do jednolitego kształtu i rozmiaru, i ponownie można to zrobić tylko podczas procesu czerwonego palenia, podgrzewania i ubijania.

Po sfinalizowaniu kształtu i rozmiaru wykonuje się dalsze młotkowanie w celu ostatecznego dostrojenia i ukształtowania mis śpiewających. Poszczególne misy są następnie dłutowane i czyszczone w celu uzyskania końcowego efektu, od wewnątrz i na zewnątrz.