Zestaw Gong Chao średnica 55 cm (Chau Tam Tam) + Pałeczka

8014
OTH
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

1 600,00 zł

Cena bezpośrednio przed obniżką: -0%

Promocja ważna do: 2024-07-21
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1 600,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Chao gong symfoniczny jest najbardziej znanym spośród tradycyjnych chińskich instrumentów perkusyjnych. Wielu mieszkańców Zachodu bardzo ceni sobie chiński Chao gong.
Cena obejmuje gong i specjalną pałkę dedykowaną do rozmiaru gongu.

Więcej szczegółów

Można zawiesić go dekoracyjnie na ścianie na wbudowanym w gong wężle.

Gong Chao wykonany jest z miedzi elektrolitycznej i cyny.

Jest prawie płaska, z wyjątkiem obręczy, która jest wywinięta, tworząc płytki cylinder. Na przykład w przypadku gongu 10" (25 cm) obrzeże rozciąga się na około pół cala prostopadle do powierzchni gongu.

Główna powierzchnia jest lekko wklęsła, patrząc z kierunku, w którym obrócona jest obrzeże. obrzeże gongu Chao jest pokryte z obu stron czarnym tlenkiem miedzi, który tworzy się podczas produkcji gongu.

Reszta gongu jest polerowana w celu usunięcia tej powłoki.

Gongi Chao mają rozmiary od 7" do 80" (18 – 200 cm) średnicy.

Uwaga: te gongi mogą mieć małe „pęcherze” na swojej powierzchni, nie można tego w 100% uniknąć w przypadku ręcznie robionych gongów. Jest to normalne zjawisko, nie jest to dziura ani wgniecenie, to bańka roztopionej miedzi i nie wpływa na dźwięk ani żywotność gongu.

Średnica 55 cm

Waga 3,45 kg

Materiał Cyna i Miedź

Zestaw obejmuje: gong i pałeczkę.

------------------------------------------------------------------

Najwcześniejszy gong Chao pochodzi z grobowca odkrytego na stanowisku Guixian w Autonomicznym Regionie Guangxi Zhuang w Chinach. Pochodzi z wczesnej zachodniej dynastii Han, która słyneła z bardzo intensywnego i duchowego bębnienia podczas rytuałów i spotkań plemiennych.

Tradycyjnie gongi Chao były używane, aby oczyścić drogę dla ważnych urzędników i procesji, podobnie jak dzisiejsza syrena policyjna. Czasami liczba uderzeń w gong służyła do określenia starszeństwa urzędnika. W ten sposób dwaj urzędnicy spotykający się nieoczekiwanie na drodze wiedzieliby przed spotkaniem, który z nich powinien pokłonić się drugiemu.