Arjuna Heart Wellness Dla zdrowia serca 60 VEGE Kapsułek Himalaya

5861
Himalaya
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

29,69 zł

Dodaj do listy życzeń

Ma wyjątkowe właściwości osłaniające i wzmacniające serce.  

Więcej szczegółów

Zioło stosowane w Ayurvedzie jeszcze przed n.e. Ma wyjątkowe właściwości osłaniające i wzmacniające serce. 


Ostatnie badania naukowe wykazały, że Arjuna zawiera specyficzne, aktywne substancje zwane glikozydami trójterpiny takie jak: arjunetozydy I, II, II, IV, arjunina i arjunetyna. Kora jej jest bogata w saponiny, naturalne antyoksydanty (przeciwutleniacze takie jak: flavonoidy arjunoniny, ajrunolon, leteilina ), kwas galusowy, oligomeryczna proantocyanidyna, fitosterol, oraz bogata jest w minerały takie jak wapń, cynk, magnez i miedź. 

Regularne zażywanie Arjuna polepsza wydolność serca, zwiększa jego siłę skurczu, obniża poziom frakcji cholesterolu LDL. 

Kora drzewa Arjuny jest bogata w Co-enzym Q-10, który jest powszechnie zalecany przez kardiologów i stosowany jako osłona serca przed chorobą wieńcową. Duża dawka Co-enzymu Q-10 zapobiega zawałom serca. Łagodzi także skutki marskości wątroby. Ma również własności obniżania podniesionego ciśnienia krwi i redukuje częstoskurcz. Uważany jest za czynnik ochraniający układ krążenia i ma właściwości regulacji gospodarki lipidowej. 

Postać handlowa: 

Próżniowe opakowania 60 kapsułek, każda 250mg. Kapsułki zawierają wyciąg z Arjuna. 

Stosowanie


2 kapsułki dziennie przed posiłkami. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt terapeutyczny. 

Działanie

Osłania serce przed efektami stresu. 
Ma właściwości diuretyczne (moczopędne) 
Łagodzi skutki marskości wątroby. 
Zmniejsza poziom cholesterolu w osoczu poprzez zwiększenie metabolizmu frakcji LDL w wątrobie. 
Obniża nadmiernie wysokie ciśnienie krwi. 
Osłania serce poprzez obniżanie podniesionego ciśnienia krwi i obniżanie poziomu cholesterolu. 

Terminalia arjuna może obniżyć poziom cholesterolu nawet o 64%. Zaledwie po 30 dniach stosowania poziom frakcji LDL spada średnio o 25,6%. Badania na zwierzętach wykazały, że po 60 dniach u osobników z wyjątkowo wysokim poziomem LDL jego poziom spadł z 493 do 162 - to daje wynik spadku o 64%. Ponadto frakcja cholesterolu HDL (?dobry? cholesterol ) jednocześnie wzrasta. 

Terminalia Arjuna lepiej niż nitrogliceryna łagodzi zaostrzenia choroby wieńcowej. Ponad 6,2 milionów Amerykanów cierpi na chorobę wieńcową i większość z nich zażywa nitroglicerynę. Ale problemem jest to, że do nitrogliceryny organizm przystosowuje się i jej skuteczność maleje z czasem. Badacze zdecydowali się przetestować Arjunę i stosować ją zamiast nitrogliceryny. W każdym badaniu Arjuna była lepsza od nitrogliceryny. Jedno z badań wykazało, że zmniejszyła epizody zaostrzeń choroby wieńcowej o połowę, bez żadnych niepożądanych efektów. 

Zostało także udowodnione, że terminalia arjuna przeciwdziała sztywnieniu tętnic w przebiegu miażdżycy. 

I najbardziej sensacyjna wiadomość: większość lekarzy europejskich nie wie o tym, że Arjuna jest stosowana w Indiach od 2700 lat, a więc prawie przez trzy tysiąclecia! 

Oto kliniczne badania potwierdzające skuteczność Arjuny przy terapii chorób serca: 

Lekarze z Jaipur ( Indie ) przebadali skuteczność wyciągu z kory Terminalia arjuna w terapii schorzeń serca w porównaniu z efektami terapii witaminą E (Publikacja w The Journal of the Association of Physicians of India, nr 49 z 2001, str.231-5). W czasie jednego miesiąca przebadano 105 pacjentów z chorobą wieńcową, z których żaden nie zażywał leków obniżających cholesterol. Badano wyjściowy poziom cholesterolu całkowitego, HDL, LDL, trójglicerydów i peroksydazy lipidowej. Badanych podzielono na trzy grupy: pierwsza otrzymywała placebo, druga 400 IU witaminy E dziennie, a trzecia 500mg drobno zmielonej kory Arjuna. Nie wykryto znaczących zmian w grupie z placebo i wit.E w poziomach cholesterolu, HDL, LDL i trójglicerydach. Natomiast w trzeciej grupie otrzymującej Arjuna cholesterol całkowity i frakcja LDL były znacząco obniżone. Peroksydaza lipidowa była istotnie obniżona w grupie z wit.E. Badacze z Centrum Badawczego i Monilek Hospital jednoznacznie wykazali, że sproszkowana kora Terminal arjuna obniża znacząco poziom cholesterolu.