Amla Amalaki 60 kaps Himalaya Naturalny Antyoksydant

5952
Himalaya
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

21,17 zł

Dodaj do listy życzeń

Naturalna witamina C - agrest indyjski

Więcej szczegółów

Owoc Amalaki (Amla) jest opisywany w starożytnych tekstach ajurwedyjskich jako najlepszy środek przeciw starzeniu się. Uważany jest za bardzo silnie odmładzający i za najlepsze źródło naturalnej witaminy C: do 720 mg na 100 gramów świeżej masy i do 900 mg na 100 gramów wyciśniętego soku. Dotyczy to formy ciepło-stabilnej i nierozkładającej się w procesie obróbki owoców. Ma średnicę tylko jednego cala, a zawartość witaminy C jest taka sama jak w dwóch cytrynach. Głównie dzięki zawartości witaminy C owoc Amalaki ma właściwości antyoksydacyjne i powstrzymuje tworzenie się wolnych rodników, które posiadają właściwości rakotwórcze. W ajurwedzie jest stosowany także jako afrodyzjak, środek przeciwgorączkowy, przeciwcukrzycowy, działa pozytywnie na serce, mózg i układ trawienny. 

Amalaki posiada składniki odżywcze i jest bardzo ważnym źródłem witaminy C, minerałów i aminokwasów. Część jadalna owocu zawiera 3 krotnie większe stężenie białek i 160 razy większe stężenie witaminy C w porównaniu z jabłkiem. Zawiera także dużo chromu, cynku i miedzi. Obecność chromu jest szczególnie ważna dla chorych na cukrzycę. Zawiera także fylemblinę i kurkuminoidy. Zawiera 182,14 jednostek superoksydazy dyzmutazy na 1 gram świeżej masy, która ma silne właściwości rewitalizujące. Olej z nasion zawiera 64,8% linolenowego kwasu i jest zbliżony do składu oleju z siemienia lnianego.


Postać handlowa 
Próżniowe opakowanie po 60 kapsułek. 
Kapsułki zawierają wyciąg z Amli (Amalaki). 

Dawkowanie 
2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkiem. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Stosowanie naturalnych preparatów daje stopniowy, ale długotrwały efekt terapeutyczny.

Dokładniejszy opis znajduje się na stronie: http://www.indyjskie-recepty.com/ziola-sproszkowane/403-amla-proszek-100g-powder.html

Polecamy także ajurwedyjską pastę wzmacniającą oparta na AMLI - Chyavanprash - dostępną w naszym sklepie Magiczne Indie