Herbata BIO Pitta 25 torebek x 1 8g Cosmoveda

Herbata BIO Pitta 25 torebek  x 1,8g Cosmoveda Zobacz większe
5862
Cosmoveda
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

23,32 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Herbata BIO dla PITTA Cosmoveda. Herbata BIO Kapha Cosmoveda tworzy synergię pomiędzy elementami wody i ognia

Więcej szczegółów

Orzeźwiająca mieszanka ziół równoważy doszę pitta.

 

Wspaniała mikstura , która orzeźwia i harmonizuje doszę pitta.

Pitta to energia, która jest kombinacją ognia i wody, regulująca procesy metaboliczne w organizmie.

Herbata dzięki wyjątkowej kompozycji ziół i przypraw pozwala się zrelaksować o każdej porze dnia. Trawa cytrynowa nadaje herbacie wspaniałego cytrusowego aromatu, a zawarty w niej aloes i szparagi wpływają pozytywnie na skórę i metabolizm. Dodatek szafranu sprawia, że filiżanka herbaty nabiera wyjątkowych walorów smakowych.

Herbata polecana jest dla osób lubiących ostre i pikantne smaki, narażonych na długotrwały stres  lub dla osób o konstytucji pitta.

 

Skład: kolendra*, lukrecja*, trawa cytrynowa*, kardamon*, koper włoski*, płatki róży *, aloes *, dzikie szparagi*, szafran*.

* Z upraw ekologicznych

zawiera lukrecję


Sposób przygotowania:
Parzyć w gorącej wodzie przez ok 5- 10 minut. Dla wzmocnienia efektu i aromatu można zaparzyć dwie torebki.

Charakterystyka osób o przewadze PITTA: 
- mają średnią budowę ciała - nie przepadają za okresem letnim i wysokimi temperaturami - łatwo i obficie się pocą - skóra bywa zaczerwieniona, piegowata, ma skłonności do przetłuszczania się - chętnie przewodzą w grupie, lubią mieć władzę i z niej korzystać - mają dobre pomysły, zazwyczaj realne do zrealizowania w praktyce, są dobrymi organizatorami, pragmatyczni - potrafią dobrze przemawiać, inni chętnie podążają za nimi, dobrze argumentują w dyskusjach - lubią być najlepsi, mieć najlepsze, często luksusowe dobra materialne, czytać wybitne dzieła, mieć ubrania z firmowymi metkami - mają silną wolę i z uporem dążą do celu, nie zrażają się łatwo - nie tolerują poglądów innych, zwłaszcza słabo uzasadnionych - w odpowiedzi na sprzeciw są rozdrażnieni, porywczy, mówią to co myślą bez ogródek - nie mają oporów w krytykowaniu jeśli nie zgadzają się z jakimś pomysłem. 

Gorącą naturę pitty można nieco schłodzić poprzez spożywanie pokarmów i napojów o temperaturze pokojowej (nie gorących), dbałość o dużą podaż płynów do picia a także zapewnienie czasu na odpoczynek.   

Posiłki powinny być świeżo przygotowane, łagodne i delikatne w smaku, bez dużego dodatku soli i pikantnych, rozgrzewających przypraw. Ich niewielkie ilości dozwolone są zimą. Należy także zwrócić uwagę na ograniczenie dodatku tłuszczu do posiłków, zwłaszcza zwierzęcego – powinno go być jak najmniej. Pitta ma jadać mniejsze ilości lecz kilka razy dziennie. Nie należy dopuszczać do odczucia przepełnienia żołądka.   

Wszystkie używki pobudzające ciało jak kawa, papierosy, alkohol, narkotyki są dla pitty niedozwolone.    W okresie letnim nie zaleca się przebywania w pełnym słońcu na gorącej plaży a raczej relaks w hamaku w zacienionym miejscu.

Ze względu na skłonną do przebarwień skórę pitty powinny także dbać o jej ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.